Česká Třebová pořádá v květnu Den Země

Městský úřad Česká Třebová, odbor životního prostředí, pořádá 10.5.2018 Den Země. Pro děti a občany města a okolí si úřad připravil již XI. ročník pestré nabídky EKO informací, soutěží a her. Co vás čeká?

8.30 – 14.00 Park Javorka

 • Cesta Javorkou plná úkolů a soutěží se sladkou odměnou na konci
 • Zábavné hry a programy podporující třídění odpadů – společnost EKO-KOM a.s.
 • Projížďka na lodičkách – skauti
 • Exkurze na ČOV a skládce pro školy
 • 8.00 a 10.15 Kulturní centrum

 • Promítání filmu Planeta Česko, beseda s režisérem Mariánem Polákem
 • Vyhlášení výsledků videosoutěže Můj eko život
 • Den Země připravují: Městský úřad Česká Třebová, odbor životního prostředí, Eko Bi s.r.o., Kulturní centrum Česká Třebová, ZŠ Nádražní, ZŠ Habrmanova, ZŠ Ústecká, Gymnázium, Vyšší odborná škola a Střední škola technická Česká Třebová, Rosa rodinné centrum, DDM Kamarád, ČSOP Podorlicko, ČSOP Zlatá studánka, skauti a další.

  V případě nepříznivého počasí (trvalý déšť) bude akce přesunuta do prostor Zimního stadionu Na Skalce.

  Sdílejte článek

  Přečtěte si také

  Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

  Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

  Znáte hlavní města světa?

  Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

  Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

  Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak