Česká sportovní legenda opět kralovala. Sáblíková získala na MS druhé zlato

Martina Sáblíková si na mistrovství světa do německého Inzellu přivezla úžasnou formu. Po čtvrtečním vítězství na trati 3km dnes kralovala i na pětce.

Bylo to ale hodně vybojované vítězství, protože druhou Nizozemku Viserrovou nechala za sebou jen o 1,3 vteřiny. Na této „maratonské“ trati většinou tak malý rozdíl nebývá. Obě rychlobruslařky překonaly dosavadní rekord této dráhy. Zároveň Sáblíková zajela druhý nejrychlejší čas v historii této disciplíny. Za svým rekordem z roku 2011 zaostala o 2,5 sekundy.

„Pořád tomu nemůžu uvěřit. Čas 6:44 je pro mě dneska neuvěřitelný, projev jízdy také. Musím říct, že je to i tím, jak rychlý je tady led. Je neuvěřitelné, co s ním udělali, jezdí se tady úplně jinak,“ řekla nadšená Sáblíková novinářům.

„Oba, já i Martina, jsme věděli, že na tenhle čas má. Odhadovali jsme, že pojede 6:45, což jsme skoro trefili. Do závodu šla odhodlaná a tak, aby jej zajela. Nepropadala panice, ale bylo to tvrdé. Byl to jeden z nejtěžších závodů, co kdy jela,“ řekl její trenér Petr Novák.

Pro Sáblíkovou je to už devatenáctý titul mistryně světa. Zároveň dosáhla popáte na double (3 a 5km) z MS. To se jí povedlo i na olympijských v roce 2010 ve Vancouveru.

Mistrovství světa v rychlobruslení na jednotlivých tratích v Inzellu (Německo):
Ženy:
5000 m:
1. Sáblíková (ČR) 6:44,854
2. Visserová (Niz.) 6:46,143
3. Voroninová (Rus.) 6:50,393

foto: Frekvence 1

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak