Češka se na Mallorce zřítila ze skalního útesu. Je v kritickém stavu

Pětatřicetiletá Češka se zřítila z výšky asi dvaceti metrů, když zlézala skalní útes v horách poblíž městečka Valldemossa v západní části Mallorky. Utrpěla při tom velmi vážná zranění. Záchranáři jí našli v bezvědomí. Po prvotním ošetření jí v kritickém stavu vrtulníkem transportovali do nemocnice v metropoli Baleárských ostrovů Palma de Mallorca.
Češka si vážně poranila hlavu a zlomila obě paže a ještě k tomu stehenní kost.
Jako první o tom informoval místní zpravodajský server Ultima Hora, který uvedl, že turistka neměla potřebné jištění.

Hůře na Mallorce dopadl čtyřiadvacetiletý český turista, který začátkem srpna zahynul při skoku do vody. Špatně svůj skok odhadl a spadl hlavou přímo na skálu. Záchranáři už mu nedokázali pomoci. Stalo se to ve městě Manacor, které leží ve východní části ostrova.
V létě umírali čeští turisté i v jiných částech světa. Dva muži se utopili v Bulharsku a jednoho muže smrtelně zranil žralok v Egyptě.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.