Search
Close this search box.

Česká lvíčata povinně porazila San Marino. V pondělí je čeká o hodně těžší soupeř

Jestli chce česká fotbalová jednadvacítka postoupit na evropský šampionát, který se koná příští rok, musí ve zbývající části kvalifikace pro jistotu vše vyhrát. Dnes naši mladíci udělali povinný krok, porazili fotbalového trpaslíka.

ČR – San Marino 6:0 (3:0)

Proti týmům z evropského suterénu je důležité dát co nejdříve gól. Favorit se následně uklidní, protože už má výhru z 90% jistou a naopak trpaslík znejistí, protože tuší, že dnes to bude (zase) bez bodu. A toto platilo i pro tento zápas.

V 11. minutě hlavičkoval přesně do branky Hložek. Za tři minuty zvýšil skóre Janošek, když se k němu dostal odražený míč.
Do poločasu přidali Češi ještě jednu branku, o kterou se po centru postaral Krejčí.

Čeští mladíci nešetřili svého soupeře ani ve druhé půli a znovu mu vstřelili tři branky. A opět se trefili ti stejní hráči – Krejčí, Hložek a Janošek.

„Jsem rád, že jsme vyhráli. Kluci splnili to, co jsme si před zápasem řekli. Udělali jsme i nějaké změny, říjnové zápasy nám nevyšly úplně podle představ. Bylo jasné, že budeme hrát hodně do hlubokého bloku, snažil jsem se na hřiště dostat hráče, kteří by na to mohli platit,“ řekl trenér Karel Krejčí České televizi.

Česko se dostalo do čela tabulky s osmi body, druhé je Skotsko se stejným počtem bodů. Následují Řecko (7) s Chorvatskem (6). Oba tyto týmy však mají odehráno o zápas méně.

Branky: 11. a 69. Hložek, 14. a 82. Janošek, 38. a 66. L. Krejčí. Rozhodčí: Jónasson – Gudmundsson, Árnason (všichni Isl.). ŽK: Franciosi, Ceccaroli, Moretti, Conti (všichni San Marino).

Sestava ČR: Trmal – Holík (76. Souček), Chaluš, L. Krejčí, Sadílek – Janošek, Havelka (85. Granečný) – Bucha (76. Hlavatý), Šulc (64. Vaníček), Žitný (64. Kohút) – Hložek. Trenér: K. Krejčí.

Ve druhém zápase naší skupiny vyhrálo Chorvatsko v Litvě 3:1.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient