Česká Lípa získala z odprodeje akcií spořitelny přes 55 milionů korun

Město Česká Lípa získalo z nuceného odprodeje akcií České spořitelny, a.s. 55 066 848 korun. O využití těchto peněz rozhodnou zastupitelé.
„V současné době sestavujeme rozpočet na příští rok a zatím jsme nerozhodli, jak částku za prodej akcií využijeme. Předpokládáme, že většina této sumy by měla být přesunuta do investičního fondu města. Rozhodovat o tom budou zastupitelé na příštím zasedání zastupitelstva, které se koná 19. prosince,“ uvedla starostka města Jitka Volfová.

O nuceném přechodu všech akcií menšinových akcionářů na hlavního akcionáře rozhodla valná hromada České spořitelny 3. října tohoto roku. Mezi menšinové akcionáře patřilo i město Česká Lípa, které v rámci privatizace v 90. letech minulého století získalo 41 466 kusů akcií. Dle současného znaleckého posudku vyjde jedna akcie na 1 328 korun.

Proti výši ceny za jednu akcii se ohradil jeden z menšinových akcionářů, který soudně požaduje dorovnání. „Tuto kauzu budeme bedlivě sledovat. Pokud soud rozhodne o dorovnání, pak musí být ve stejné výši přiznáno i všem ostatním menšinovým akcionářům. To znamená, že by město mohlo obdržet ještě doplatek,“ uzavřela Jitka Volfová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.