Search
Close this search box.

Česká Lípa získala z odprodeje akcií spořitelny přes 55 milionů korun

Město Česká Lípa získalo z nuceného odprodeje akcií České spořitelny, a.s. 55 066 848 korun. O využití těchto peněz rozhodnou zastupitelé.
„V současné době sestavujeme rozpočet na příští rok a zatím jsme nerozhodli, jak částku za prodej akcií využijeme. Předpokládáme, že většina této sumy by měla být přesunuta do investičního fondu města. Rozhodovat o tom budou zastupitelé na příštím zasedání zastupitelstva, které se koná 19. prosince,“ uvedla starostka města Jitka Volfová.

O nuceném přechodu všech akcií menšinových akcionářů na hlavního akcionáře rozhodla valná hromada České spořitelny 3. října tohoto roku. Mezi menšinové akcionáře patřilo i město Česká Lípa, které v rámci privatizace v 90. letech minulého století získalo 41 466 kusů akcií. Dle současného znaleckého posudku vyjde jedna akcie na 1 328 korun.

Proti výši ceny za jednu akcii se ohradil jeden z menšinových akcionářů, který soudně požaduje dorovnání. „Tuto kauzu budeme bedlivě sledovat. Pokud soud rozhodne o dorovnání, pak musí být ve stejné výši přiznáno i všem ostatním menšinovým akcionářům. To znamená, že by město mohlo obdržet ještě doplatek,“ uzavřela Jitka Volfová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient