Search
Close this search box.

Česká Lípa získala z odprodeje akcií spořitelny přes 55 milionů korun

Město Česká Lípa získalo z nuceného odprodeje akcií České spořitelny, a.s. 55 066 848 korun. O využití těchto peněz rozhodnou zastupitelé.
„V současné době sestavujeme rozpočet na příští rok a zatím jsme nerozhodli, jak částku za prodej akcií využijeme. Předpokládáme, že většina této sumy by měla být přesunuta do investičního fondu města. Rozhodovat o tom budou zastupitelé na příštím zasedání zastupitelstva, které se koná 19. prosince,“ uvedla starostka města Jitka Volfová.

O nuceném přechodu všech akcií menšinových akcionářů na hlavního akcionáře rozhodla valná hromada České spořitelny 3. října tohoto roku. Mezi menšinové akcionáře patřilo i město Česká Lípa, které v rámci privatizace v 90. letech minulého století získalo 41 466 kusů akcií. Dle současného znaleckého posudku vyjde jedna akcie na 1 328 korun.

Proti výši ceny za jednu akcii se ohradil jeden z menšinových akcionářů, který soudně požaduje dorovnání. „Tuto kauzu budeme bedlivě sledovat. Pokud soud rozhodne o dorovnání, pak musí být ve stejné výši přiznáno i všem ostatním menšinovým akcionářům. To znamená, že by město mohlo obdržet ještě doplatek,“ uzavřela Jitka Volfová.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním: na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient