Search
Close this search box.

Česká Lípa se zapojila do předvánočního projektu Ježíškova vnoučata

Sociální služby města České Lípy, p. o. se aktivně zapojily do celostátní předvánoční dobročinné akce Českého rozhlasu Ježíškova vnoučata. Senioři z Domu s pečovatelskou službou i z Domova pro seniory tak již mohli vyjádřit svá vánoční přání a ta se během necelých dvou dní již stala splněnými.

Celkem pětadvacet přání již našlo své dárce. Českolipští senioři se tak mohou těšit nejen na nová naslouchátka nebo léčivé mazání na bolavá kolena, na bylinné čaje, malou lednici, šátek na krk, nástěnnou lampu, hrnec na vaření, na nové brýle nebo pouzdro na doklady.

Již tuto sobotu dojde k předání jednoho z přání, chodítka a k osobnímu setkání štědrého dárce s obdarovanou klientkou Sociálních služeb města České Lípy, p.o.

Vedle konkrétního hmotného dárku je možné věnovat seniorům také zážitek, na seznamu zážitkových přání je mimo jiné výlet do rodné vesnice nebo píseň od Petry Černocké, i tato přání budou českolipským důchodcům splněna.

Vedoucí pečovatelské služby, Jana Skálová se svými spolupracovnicemi dále sepisuje a zjišťuje nová přání většinou osamělých starších lidí. Osloveni budou také senioři z Domu humanity a ubytovny, které mají pod svými křídly rovněž Sociální služby města České Lípy, p.o.

Cílem českolipské snahy je, aby se dostalo na co nejvíce osamělých starších lidí, aby i oni prožili radost obdarovaných.

Pojďte se přidat i vy…

Stačí, když se podíváte na www.jeziskovavnoucata.cz a vyberete si to své přání, kterým rozveselíte osamělou duši.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient