Česká Lípa má svůj nový propagační film

Nový propagační film o České Lípě má přiblížit město nejen zdejším obyvatelům, ale především těm, co Českou Lípu neznají. Film bude sloužit pro propagaci města při různých akcích, veletrzích cestovního ruchu apod.

Film je koncipován jako jeden běžný den v České Lípě, vystupují v něm herci, jimiž jsou českolipští obyvatelé.

„Jsem šťastná, že film, o kterém jsme se dlouze bavili, je realitou a Česká Lípa má konečně moderní a reprezentativní produkt pro svoji prezentaci. Mě ten film velmi baví a chtěla bych poděkovat všem, kteří se na něm jakkoli podíleli,“ uvedla starostka Romana Žatecká.

Za kamerou stál a duší celého projektu byl Rudolf Živec, režijně se na něm podílel Luděk Svoboda a natáčení trvalo půl roku. Hudbu doslova na míru k němu složil ředitel ZUŠ Česká Lípa, Marek Kučera a dal tak filmu velmi osobitý hudební podklad.

„Natáčení probíhalo vždy za plného provozu. Za jeden natáčecí den bylo možné použít jen pár vteřin a naší snahou bylo zachytit běžný den a tep města s cílem zapojit do filmu místní lidi a herce,“ uvedl Rudolf Živec.

Práce to nebyla jednoduchá, největším problém byl všudypřítomný reklamní smog v centru města.

„Přesto všechno vznikl krásný film, na který můžeme být my, Českolipané, náležitě pyšní,“ dodala Romana Žatecká.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient