Česká extraliga? Koho by letos zajímala. První liga s Jágrovým Kladnem bude větší hit

Titulek nemá znevažovat naši nejvyšší hokejovou soutěž, je to jen nadsázka. Přesto…je pravděpodobné, že mnoho lidí bude letos hodně sledovat naší první ligu, v které bude v kladenském dresu hrát Jaromír Jágr. Nedá se však říci, že by tento středočeský klub byl jasným favoritem na postup. Najdou jsou i jiné týmy, které touží po postupu do extraligy. Pojďme se podívat na několik mančaftů, které by měly dominovat 1. lize, která dnes začíná svou soutěž.

Rytíři Kladno – Jaromír Jágr. Co k tomuto jménu ještě říci? Tento fenomenální hráč má velký sen, postoupit se svým Kladnem do extraligy. Kvůli tomuto cíli přemluvil i Petra Vampolu, který už chtěl s kariérou seknout. Oba si náramně rozuměli na MS v roce 2010, kdy český tým získal zlatou medaili. Věří, že by na tento šampionát mohli navázat. Další zajímavou posilou Kladna by mohl být americký obránce Brendon Nash, který už tady před dvěma lety působil. „Potřebovali jsme zkušeného velkého obránce na přesilovky i oslabení. A přesně to Brendon splňuje. Známe ho velmi dobře herně i charakterově. Jednoduše jsme moc rádi, že se vrací do našeho týmu,“ podotýká trenér David Čermák.
Defenzívu má posílit i Josef zajíc, který hrál naposledy ve Znojmě.

Dukla Jihlava – Klub z Vysočiny se v extralize ohřál jen jednu sezonu. I proto má motivaci se do ní rychle vrátit a už se tam udržet delší dobu. „Cíl do sezony je jednoduchý – chceme se vrátit zpět a děláme pro to všechno. Ať už na úrovni hráčů nebo realizačního týmu,“ říká jednatel klubu Bedřich Ščerban, který je v podstatě spokojen i s kádrem. „Prvně jsme si chtěli udržet hráče, o které jsme měli zájem, aby tu zůstali. To se povedlo s dvěma výjimkami. První byl Richard Diviš, který se rozhodl jinak a Petr Šidlík. Jinak se tým podařilo udržet tak, jak jsme plánovali.“
Ščerban je spokojen i s doplnění kádru. „Povedlo se nám ale přivést hráče, které jsme si vytipovali a chtěli. Na prvních dvou místech mohu jmenovat Vlastimila Dostálka a Matěje Pekra, po těchto hráčích jsme šli a povedlo se nám to. Podařilo se nám přivést i Petra Štindla, což je zajímavý příchod. Tým je v tuto chvíli doplněný.“

Motor České Budějovice – Jihočeský klub si hodně slibuje od nového trenéra, kterým je místní srdcař a bývalý hráč s bohatými zkušenostmi z NHL Václav Prospal.
„Hlavní cíle klubu pro nadcházející sezonu jsou podobné těm z předchozích ročníků. Chtěli bychom hrát aktivní, atraktivní a agresivní hokej, což se vztahuje ke všem týmům v klubu, nikoliv jen pro A tým. Hlavní cíl pak zůstává stejný – postup do extraligy,“ řekl na tiskové konferenci prezident klubu Roman Turek, který má také za sebou úspěšnou kariéru v zámořské soutěži. Turek věří, že se bude i dařit zapojovat hráče akademie do prvního týmu.
Zajímavou posilou Motoru je obránce René vydarený, který má velké zkušenosti ze slovenské reprezentace.

Co se týká dalších týmů, šlapat na paty by měly zmiňovaným klubům především mančafty z Moravy – Prostějov, Přerov, Havířov, Třebíč či Vsetín.
Velkou neznámou je Slavia, nedávný účastník extraligy a před desetilety mistr ligy. Teď však hlavně myslí v pražském týmu na konsolidaci. „Jdeme do nové sezony s omlazeným kádrem, od toho se budou odvíjet naše cíle. Nejsou teď jasně stanovené, mám spíše priority v rámci celé hokejové Slavie. Letos se chceme soustředit na to, abychom zapracovali mladé hráče,“ říká předseda představenstva Vladimír Pitter. „Jednou budu chtít zase do extraligy postoupit, ale v současné situaci je to těžké. Mladí hráči se tady něco naučí, vyrostou a záleží na nich, jestli chytí ve Slavii šanci za pačesy.“

Los dnešního 1. kola

16:00 Rytíři Kladno – HC Frýdek-Místek
16:00 HC Slovan Ústí nad Labem – SK Horácká Slavia Třebíč
17:00 HC Zubr Přerov – HC Dukla Jihlava
17:00 ČEZ Motor České Budějovice – HC Benátky nad Jizerou
17:00 LHK Jestřábi Prostějov – VHK Robe Vsetín
17:00 SK Kadaň – HC RT TORAX Poruba
17:30 HC AZ Havířov 2010 – HC Stadion Litoměřice

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!