Česká dvacítka opět bodovala, Švýcarsko znovu porazila

V úterý večer nastoupila česká reprezentace do dvaceti let k druhému utkání proti stejně starému výběru Švýcarska. Také na druhý pokus se Čechům podařilo zvítězit, tentokrát 3:1, a znovu se na tom podíleli také Tygři.

Do obou duelů proti výběru země helvétského kříže naskočili hned tři zástupci naší organizace. Obranné řady vyztužil Jan Bednář, v útoku pro změnu nastoupili Kryštof Hrabík a Jan Jeník. A zejména oni dva byli v obou zápasech velmi vidět. V pondělním utkání, které Češi vyhráli 6:3, se gólově prosadil Kryštof Hrabík, v druhém zápase si pak Jeník s Hrabíkem zapsali do statistik po jedné asistenci.

Také tentokrát šli přitom Švýcaři do vedení. Skóre otevřel Cavalleri, který potrestal české oslabení. Od té doby už se ovšem trefovala pouze česká reprezentace. Nejprve se v 34. minutě trefil Libor Zábranský a o pouhých 36 sekund později dokonal obrat po asistenci Jana Jeníka obránce Ondřej Buchtela.

V závěrečném dějství se ještě po Hrabíkově střele dostal k odraženému puku Karel Plášek a zvýšil na 3:1. Na tomto výsledku už nezměnila nic ani závěrečná švýcarská hra v šesti, česká dvacítka tak nad Švýcarskem zvítězila o dvě branky a podtrhla velmi solidní úvod sezony.

Už za týden čeká českou reprezentaci do dvaceti let další prověrka. Ve finském Vierumäki nastoupí proti domácímu výběru. Ani tentokrát nebudou v nominaci chybět útočníci Kryštof Hrabík a Jan Jeník, obránce Jan Bednář a další forvard Ondřej Chrtek pak figurují mezi náhradníky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!