Search
Close this search box.

Česká dvacítka opět bodovala, Švýcarsko znovu porazila

V úterý večer nastoupila česká reprezentace do dvaceti let k druhému utkání proti stejně starému výběru Švýcarska. Také na druhý pokus se Čechům podařilo zvítězit, tentokrát 3:1, a znovu se na tom podíleli také Tygři.

Do obou duelů proti výběru země helvétského kříže naskočili hned tři zástupci naší organizace. Obranné řady vyztužil Jan Bednář, v útoku pro změnu nastoupili Kryštof Hrabík a Jan Jeník. A zejména oni dva byli v obou zápasech velmi vidět. V pondělním utkání, které Češi vyhráli 6:3, se gólově prosadil Kryštof Hrabík, v druhém zápase si pak Jeník s Hrabíkem zapsali do statistik po jedné asistenci.

Také tentokrát šli přitom Švýcaři do vedení. Skóre otevřel Cavalleri, který potrestal české oslabení. Od té doby už se ovšem trefovala pouze česká reprezentace. Nejprve se v 34. minutě trefil Libor Zábranský a o pouhých 36 sekund později dokonal obrat po asistenci Jana Jeníka obránce Ondřej Buchtela.

V závěrečném dějství se ještě po Hrabíkově střele dostal k odraženému puku Karel Plášek a zvýšil na 3:1. Na tomto výsledku už nezměnila nic ani závěrečná švýcarská hra v šesti, česká dvacítka tak nad Švýcarskem zvítězila o dvě branky a podtrhla velmi solidní úvod sezony.

Už za týden čeká českou reprezentaci do dvaceti let další prověrka. Ve finském Vierumäki nastoupí proti domácímu výběru. Ani tentokrát nebudou v nominaci chybět útočníci Kryštof Hrabík a Jan Jeník, obránce Jan Bednář a další forvard Ondřej Chrtek pak figurují mezi náhradníky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient