Česká boxerka se pokusí získat světový mistrovský titul

Ústeckou profesionální boxerku Fabianu Bytyqi čeká 22. září životní zápas. Nastoupí v souboji o světový titul organizace WBC v atomové váze proti soupeřce z Anglie Denise Castleové.

Bude to zároveň souboj generací, protože zatímco české boxerce je teprve 22 let, Angličanka má neskutečných 47 roků!

Duel se uskuteční v ústecké hale Sluneta.

Lukáš Konečný, trenér naší závodnice, vůbec boxerku z britských ostrovů nepodceňuje. „Je to trojnásobná mistryně světa v thajském boxu,“ připomíná její úspěchy, které sice získala ve sportu, který je jen na půl podobný boxu, přesto si to zaslouží respekt. Bytyqi se jí však nebojí. „Soupeřka má skvělou fyzičku, ale já doufám, že díky svému mládí se do ní zakousnu,“ plánuje „Andělaká pěst“,jak se také naší boxerce říká.

Bytyqi už má na svém kontě i titul světové juniorské šampionky.

Právě o juniorský titul se v Ústí nad Labem pokusí Tomáš Šálek. „Je to v jednání, jde o peníze a dohodu s asociacemi,“ řekl Konečný, který ho také trénuje.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak