Search
Close this search box.

Česká basketbalová legenda odchází do důchodu

Jiří Welsch oznámil ukončení kariéry, která trvala dlouhých 22 let. Během té doby si zahrál např. ve slovinské Lublani, v mistrovském Nymburku, ale především působil v NBA.

Během čtyř let v Americe hrál také ve čtyřech klubech, v Bostonu, Golden State, Milwaukee a Clevelandu. Nejradši vzpomíná na prvně jmenovaný klub, kde si vybojoval místo v první pětce. Celkově odehrál v NBA 255 zápasů, v kterých dosáhl 1558 bodů.
Před příchodem do Ameriky hrál Welsch v Pardubicích, Spartě Praha a ve slovinské Lublani, kde dvakrát získal titul.
Po návratu z NBA ještě hrál dalších dvanáct let na evropských palubovkách. Nastupoval zde za španělské kluby Málagu a Estudiantes Madrid, belgický Charleroi a pak už se vrátil do Čech. Nejdříve šel do našeho dlouhodobě nejlepšího klubu Nymburka, s kterým získal pět titulů. Ve své poslední sezoně si zahrál ve svých Pardubicích, kde začínal svou profesionální kariéru.

Jiří Welsch byl dlouhé roky i platným členem reprezentačního týmu. Český dres navlékal 18 (!) let a za tu dobu se pětkrát zúčastnil mistrovství Evropy.

Byl také třikrát vyhlášen za nejlepšího domácího basketbalistu roku (2000, 2005-06). Stejného ocenění se mu dostalo v roce 2002 v Jadranské lize.

Welsch byl definitivně rozhodnutý skončit s kariérou už na přelomu tohoto roku, ale veřejnosti to oznámil až nyní po sezoně.

Teď plánuje si dodělat studium vzdělávacího programu mezinárodní basketbalové federace FIBA. Zatím nepočítá s tím, že by se věnoval trenérství.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient