Česká atletika je na ME stále bez medaile

Čtvrtý den atletického ME odstartovaly sedmibojařky. Česká republika má zastoupení v Kateřině Cachové, která dobře začala první disciplínu. Časem 13:29 vyrovnala sezonní maximum a ve svém rozběhu skončila druhá.
Další českou závodníci, která se představila, byla diskařka Eliška Staňková. A dařilo se jí. Díky hodu 57,81 se může těšit na finále.
Postup dál naopak utekl osmistovkaři Filipu Šnejdrovi. To jeho koelga ve stejné disciplíně Lukáš Hodboď si časem 1:46,50 řekl o semifinále.
Kateřina Cachová v rámci sedmiboje si zapisuje skvělý výkon ve výšce 185 cm, což je její osobní rekord. Průběžně je po dvou disciplínách na třetím místě.
Pak už přišla na řadu oštěpařka Nikol Ogrodníková. Druhým pokusem hodila 61,27 metru a zajistila si přímý postup do finále. I druhá naše oštěpařka Irena Šedivá se dostala do finále díky hodu dlouhému 59,34 metru.

V podvečerním bloku vstoupila do souboje tyčkařek o medaili i naše Amálie Švábíková. Jednoznačně nejmladší účastnice finále skončila na solidním devátém místě s výkonem 430 cm.

Pokračovaly i sedmibojařky. Ve vrhu koulí se předvedla Cachová výkonem 12,71 a je v průběžném pořadí čtvrtá.

Pak už na stadion vstoupili oštěpaři. Trochu se doufálo, že by i naši mohli zamíchat s pořadím na medailových pozicích, ale nakonec k tomu měli hodně daleko. Jakub Vadlejch skončil osmý s výkonem 80,44m a Petr Frydrych až poslední dvanáctý -72,79.

Kateřina Cachová má za sebou i poslední dnešní disciplínu sedmiboje, dvoustovku zaběhla za 24:25 a je po čtyřech disciplínách šestá.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak