Češi utečte do hor. Tam vám bude tento týden nejlépe

Ve Zlínském a především Ostravském kraji aby se lidé moc nenadechovali. Byla tu totiž vyhlášena smogová situace.

Pro tento týden předpovídají meteorologové na celém území České republiky velký mráz, který bude panovat nejen v noci, ale i ve dne. Až do víkendu teploty určitě nepřekročí nulu směrem nahoru.
Už dnes ráno byl na šumavské Jizerce naměřen „holomráz“ a to –24 stupňů. O trochu „tepleji“ bylo na Hnědavé (–19 stupňů). Během dnešního dne bude převážně jasno, místy polojasno, což jsou ideální podmínky pro mrazivé počasí. Přesto mohou vzniknout mrznoucí mlhy, na což si musí dát pozor především řidiči.
„Mlhy“ si užijí dost ale i obyvatelé Zlínského a Ostravského kraje, kde byla vyhlášena smogová výstraha. Příčinou je vysoká koncentrace polétavého prachu v ovzduší. Meteorologové předpokládají, že tyto zhoršené podmínky pro dýchání se během 24 hodin nezlepší.
Lepší to nebude ani s teplotami. I zítra se očekává, že bude mrznout celou noc a celý den. Teploty klesnou v nočních hodinách na –6 až –10, ojediněle až na –12, pravděpodobně v mrazivých kotlinách až na –20 stupňů. Přes den se rtuť teploměru bude ukazovat v rozmezí mezi –4 až 0. A opět bude převážně jasno či polojasno, ojediněle se budou tvořit mlhy.

Až ve středu se může vyskytnout oblačnost, a ve čtvrtek by mělo začít i sněžit, nijak to však nenaruší převládající mrazivé teploty.

Současné slunečné počasí bude jistě lákat lyžaře do hor, kde jsou nejenom perfektní lyžařské podmínky, ale také narozdíl od nížin, čistý vzduch.

Na víkend se očekává mírné oteplení (plus dva stupně Celsia), v pondělí však do Česka opět dorazí velmi mrazivé počasí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.