Češi si podmanili i Španělsko. V Barceloně či v Atléticu na ně rádi vzpomínají

Po anglické a francouzské fotbalové lize se o víkendu rozjíždějí i nejvyšší soutěže ve Španělsku a Itálii. A my vám opět přinášíme přehled českých fotbalistů, kteří prošli těmito prestižními ligami a uspěli.

1. Tomáš Ujfaluši – odehrál za Atlético Madrid v letech 2008 – 2011 devadesát tři zápasů. V první sezóně pomohl týmu ke 4. místu v lize. Avšak v následující sezóně 2009/10 skončilo Atlético v lize až deváté. Cennými náplastmi však byly výhry v Evropskou lize (byl to premiérový ročník této soutěže, která nahradila pohár UEFA) a Superpoháru UEFA.

2. Radek Bejbl – také hrál za Atlético (1996 – 2000). Nejdříve zažil s tímto madridským klubem příjemné okamžiky, když získal španělský pohár, ale na konci svého působení zažil i sestup do druhé ligy…

3. Jiří „Jorge“ Hanke – možná se to tolik neví (spíše vůbec), ale i český hráč nastoupil za jeden z nejslavnějších klubů fotbalové historie, za Barcelonu, s kterou v roce 1952 získal titul! Hanke navlékl dres katalánského klubu sedmapadesátkrát a vstřelil pět branek. V jeho fotbalovém životopise určitě zaujme zmínka o jeho působení v kolumbijského Samariosu.

4. Michal Bílek – skvělý technik ze Sparty Praha odešel po úspěšném mistrovství světa v roce 1990 do Betisu Sevilla. Na to že to byl záložník, tak se jedenáctkrát mohl radovat ze vstřeleného gólu.

5. Jaroslav Plašil – tento záložník hraje ve své dlouhé kariéře převážně ve Francii, ale na dva roky si i odskočil k jižním sousedům. Za Osasunu Pamplona odehrál 66 zápasů, v kterých vstřelil osm branek. Pomohl tak týmu udržet se v roce 2008 v soutěži.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.