Češi jsou světovou velmocí v malé kopané, hráči do 21 let zkompletovali hattrick

Praha – 12. října 2018 – Malá kopaná zažívá v Česká republice zlaté období. Po srpnovém vítězství mužů na evropském mistrovství vyhráli titul mistra světa hráči do 21 let na historicky prvním mistrovství světa konaném v Praze. Výhra 2:1 nad Slovenskem zapříčinila unikátní situaci, kdy jsou Češi úřadujícími mistry světa i Evropy v seniorském fotbale a nově i světovými mistry hráčů do 21 let. Partnerem obou reprezentací je sázková kancelář Maxi-Tip, která je dlouhodobým podporovatelem tohoto čím dál více populárního sportu.

Mistrovstvím Evropy, které skončilo o minulém víkendu v Praze, prošel český tým bez zaváhání. V pražské hale Jedenáctka, kde šampionát skončil, Češi znovu v krátké době dokázali, proč jsou v tomto sportu absolutní špička. „Finálový zápas proti Slovensku, ale i všechny předchozí souboje českého týmu jasně ukázaly, jak moc je tento sport divácky atraktivní a nabízející napětí a vzrušení dokonce větší než velký fotbal. Jsme rádi, že jej a především obě naše české reprezentace podporujeme již nyní, kdy přeci jen není stále v médiích více akcentovaný. Jsem však přesvědčen, že se to brzy změní – a my budeme jako dlouholetý podporovatel u toho,“ okomentoval vítězství české reprezentace a spolupráci předseda představenstva Maxi-Tipu Karel Kabrna.

Úspěch českých lvíčat vidělo na 600 lidí, všechny zápasy vysílala i Česká televize. Seniorský reprezentační tým ovládl mistrovství světa minulý rok v Tunisku, aby pak svůj úspěch potvrdil letos v srpnu na mistrovství Evropy v Kyjevě, kdy porazil obávaný tým z Rumunska 4:1 a položil základy české nadvlády v tomto sportu.

O Maxi-Tipu

Sázková kancelář Maxi-Tip byla založena v roce 1998 bývalými daviscupovými reprezentanty v Přerově v čele s tenistou Jiřím Novákem. Později firmu vlastnil bývalý ministr spravedlnosti Jiří Novák, aby byla v roce 2012 koupena skupinou investorů, pokerových hráčů, sázkařů a bookmakerů. V současnosti ve společnosti vlastní největší podíl rodina investora Karla Kabrny přes firmu Power Bet. Sázková kancelář Maxi-Tip je schopna přijímat sázky v jednotkách milionů korun a věnuje se též sponzoringu oblíbených i méně známých sportů, jako je malá kopaná. V roce 2017 získala od ministerstva financí licenci na provozování on-line sportovního sázení. Mezi její akcionáře patří mj. jeden z nejlepších českých hráčů pokeru Vojtěch Růžička nebo vietnamský byznysmen Luong Phung Nguyen. S pokerem Maxi-Tip pojí i jméno Leona Tsoukernika, majitele rozvadovského Kings Casina a pokerového profesionála, který patří k pravidelným sázkařům u kanceláře.

Kontakty pro média:

Karel Kabrna, předseda představenstva sázkové kanceláře Maxi-Tip, +420 603 456 413
Josef Koukolíček, +420 724 313 971, josef.koukolicek@media-list.cz
Vojtěch Marek, +420 732 630 442, vojtech.marek@media-list.cz

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.

Jak se rodí pamětní mince? Poodhalte tajemství ražby mincí

Mince provázejí lidstvo již více než dvě tisíciletí. Nástroje používané pro výrobu mincí se za tu dlouhou dobu sice výrazně proměnily, některé věci ale přetrvávají. Ať už jde o klasické oběživo či mince pamětní, stále se jedná o poměrně složitý proces, který v sobě snoubí uměleckou, řemeslnou i čistě technologickou stránku.