Search
Close this search box.

Červený kříž předal ocenění dárcům krve

V pondělí odpoledne byly v obřadní síni liberecké radnice slavnostně předány stříbrné a zlaté medaile bezpříspěvkovým dárcům krve.
Z rukou primátorova náměstka Jiřího Šolce a ředitele Úřadu Oblastního spolku červeného kříže Liberec Karla Studeného převzalo 40 dárců stříbrnou medaili za dvacet odběrů a zlatou medaili za 40 odběrů získalo 24 dárců.

Gratulaci přítomní přijali také od primářky Transfuzního oddělení Krajské nemocnice Liberec Renaty Procházkové. Poděkování za jejich obětavost a nezištnou pomoc všem, kteří ji potřebují, má trvalý charakter. Vždyť darovat krev, znamená darovat život.

„Je mi ctí děkovat za naše město lidem, kteří se rozhodli nezištně darovat nejcennější tekutinu, kterou lidstvo zná. Svým darem dávají šanci lidem, které nemohou znát. Dávají jim šanci na život, na snění snů a výchovu dětí. V novém vedení města se nyní zabýváme možností, jak dlouholetým dárcům poděkovat, například nabídnout MHD zdarma. Je v zájmu náš všech, aby toto nezištné dárcovství bylo atraktivní,“ uvádí náměstek primátora Jiří Šolc.

Princip bezpříspěvkového dárcovství vychází z požadavku maximální dosažitelné bezpečnosti transfúze. Sérii vyšetření a důsledné dodržování stanovených lhůt a postupů zacházení s krví a jejími deriváty tak doplňuje základní předpoklad, že dárce není k odběru motivován jinak než touhou pomoci druhým. Proto jsou ocenění Červeným křížem určeny těm, kteří spolupracují s transfúzním oddělením dlouhodobě.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient