Červen bude v Praze nabitý festivaly. Přijedou Kraftwerk, Primal Scream či Morcheeba

Do léta je ještě daleko, ale už nyní se mohou příznivci festivalů těšit na svoje případné oblíbence.
Např. v Praze se budou během tří týdnů konat hned tři hudební festivaly

Prvním bude třídenní Open-air festival United Islands of Prague, který se rozjede 31. května. Šestnáctý ročník se bude stejně jako vloni odehrávat v ulicích Karlína. Změnou však bude dřívější termín oproti loňsku. Důvodem je to, aby se nepřekrýval s dalším festivalem. “Rozhodli jsme se vyjít vstříc všem milovníkům kvalitní hudby, kteří si přáli naplno užít jak United Islands, tak i Metronome festival Prague. Příští rok bude mít každý festival svůj vlastní termín. Místo jednoho víkendu, kdy bude Praha žít hudbou, tak nyní připravujeme rovnou dva,” řekl pořadatel festivalů David Gaydečka.

V polovině června (přesněji 15. a 16. 6.) se uskuteční hudební festival, který má název Respect. „Součástí festivalu budou klubové koncerty a speciální koncerty pro děti. Kromě skvělé hudby se můžete těšit také na filmové projekce a hudební workshopy. V rámci festivalové sezóny představí Respect festival jak nejžhavější novinky, tak uskupení, která již dlouhá léta patří ke špičce svého hudebního stylu. První účinkující zveřejníme v nejbližších dnech,“ sdělili ve středu pořadatelé.

A poté přijde zmiňovaný Metronome Festival Prague – 21. a 22. června. Oproti dvěma předešlým festivalům nabídne tento hudební svátek zahraniční a domácí hvězdy. Z ciziny přijedou např. Kraftwerk, Primal Scream a Morcheeba, domácí produkci zastoupí Pražský výběr.

Scroll to Top
Web spravuje Webklient