Čertovský výběh prozářil Pelhřimov

(Aktualizováno před )

Tak trochu magický den 5. prosince, který má většina lidí spojena s Mikulášem a čerty, využily Liga atletů Pelhřimov a centrum Beachwell už poněkolikáté k příjemné sportovní akci. Ta se jmenuje „Čertovský výběh aneb rozsviť Pelhřimov“ a letos se jí zúčastnilo 120 dětí a dospělých.

Jak řekl za organizátory předseda Ligy atletů Pelhřimov Marcel Brož, myšlenkou Čertovského výběhu je v tento výjimečný den plný napětí nesedět doma, ale jít se proběhnout a vidět leccos zajímavého. „Malé děti věří, že lightstick, světélko, které dostanou, jim umožní se bez problémů pohybovat i mezi čerty. Protože mají tento symbol andělského světla, jsou chráněné a mohou rozsvítit celé město, protože ostatní lidé toto světlo vždy rádi vidí a reagují na něj radostně,“ prozradil Marcel Brož. „Menší dětičky uběhly dva kilometry na náměstí. Zde se setkaly s rodiči a známými, občerstvily se a některé pak ještě pokračovaly se staršími dětmi a dospělými. Ti nejzdatnější uběhli celou desetikilometrovou trať přes městské části, Městské sady až k Radětínu a přes Pražskou zpět na Beachwell,“ popsal průběh vydařené akce M. Brož.

Vzácnými hosty letošního Čertovského výběhu byli Barbora Hermanová (polovina páru Sluková – Hermannová, což jsou letošní vítězky několika světových turnajů, které byly asociací CEV zvoleny „Královnami evropského beachvolejbalu“) a Simon Nausch (jejich trenér a jeden z nejuznávanějších trenérů beachvolejbalu na světě).

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz