Search
Close this search box.

Černí panteři ukázali hned v úvodu, kdo tu vládne

Začala nová sezona amerického fotbalu a Prague Black Panthers hned naznačili, že nehodlají nic slevit ze své dominance.

V prvním utkání české Ligy amerického fotbalu nastoupili Prague Black Panthers proti Prague Lions. Tyto dva týmy jsou odvěkými protivníky. Je ale pravda, že v posledních letech Panteři svého pražského soka dost převyšují, vždyť šestkrát za sebou získali titul! Lvi na něj čekají už vce jak deset let.
Přesto je jejich souboj vždy svátkem amerického fotbalu v našich končinách. Stejně tomu tak bylo o víkendu na žižkovském hřišti, kde se zápas odehrával.
Začátek utkání byl pro oba týmy spíše takový rozkoukávající se. Týmům se nedařilo získávat žádné body. Pak už ale přece jenom se začala projevovat kvalita Panterů a v polovině utkání už vedli favorité 17:0. V druhé půli ještě více zabrali, což znamenalo konečný výsledek 48:0!
Kromě těchto pražských týmů se v naší nejvyšší soutěži představí i dvě mužstva z Brna Alligators a Sígrs, dále Plzeň Patriots, ostravští Steelers a Pardubice Stallions.
Každý tým sehraje deset zápasů, čtyři nejlepší postoupí do play-off. Vrcholem sezony bude tzv. Czech Bowl, který se uskuteční 14. července na stadioně ve Vítkovicích. V loňské sezoně se finále sehrálo mezi týmy Prague Black Panthers a Steelers Ostrava.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient