Cena tepla v Písku vzroste od ledna o šest procent

(Aktualizováno před )

O šest procent naroste v Písku od 1. ledna 2019 cena za teplo a teplou vodu. Spotřebitelé využívající služeb Teplárny Písek, a. s. zaplatí 560,10 Kč/GJ bez DPH, (2,016Kč/kWh) za topení a 558,10 Kč/GJ bez DPH, (2,009 Kč/kWh) za ohřev vody. Meziroční navýšení schválila rada města na svém říjnovém zasedání.

„Hlavním důvodem zdražení tepelné energie v Písku je prudký nárůst ceny emisních povolenek v roce 2018 o 250 procent, zdražilo také palivo a ostatní vstupy. Jen za povolenky zaplatí teplárna v příštím roce o 12,8 milionu korun více,“ vysvětluje Karel Vodička, zastupitel a předseda představenstva Teplárny Písek, a. s.

Radní města souhlasili s navrhovaným zvýšením ceny za teplo a teplou vodu už pro příští rok tak, aby předešli skokovému navýšení v letech následujících.

„Teplárna Písek a potažmo město, jako její majoritní vlastník, se snaží současnými investicemi do ekologizace provozu a naplňováním Tepelné koncepce náklady na centrální výrobu a distribuci tepla co nejvíce zefektivnit. Díky tomu je cena tepelné energie pro písecké odběratele stále nižší než cena, kterou nabízí většina srovnatelných tepláren v Jihočeském kraji,“ říká starostka města Eva Vanžurová.

Prioritou managementu a orgánů písecké teplárny je podle ředitelky společnosti Andrey Žákové udržet cenu tepla pro odběratele v Písku na této dolní hranici cen. Pro zachování kladného hospodaření společnosti pak bude nutné hledat nové odběratele. Také proto musí tento zdroj tepla zůstat atraktivním a konkurenceschopným.

Převzato ODTUD

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz