Search
Close this search box.

Celníci museli použít několik nákladních vozů k přepravě zabaveného konopí

Celníkům ve spolupráci s policisty se povedl opravdu „majstrštyk“. V Plzeňském kraji se jim podařilo odhalit osm pěstíren konopí. Při této akci zadrželi 11 lidí. Dva z nich skončili ve vazbě, zbylí budou vyšetřováni na svobodě.

Dohromady nalezli strážci zákona více jak šest set rostlin, na což potřebovali několik nákladních aut, když tento nelegální materiál odváželi. „Na základě soudního příkazu jsme 4. prosince provedli celkem jedenáct domovních prohlídek. K tomu je nutné připočíst dalších šestnáct prohlídek. Ty se uskutečnily v prodejně, v motorových vozidlech nebo v garáži. Při akci bylo zajištěno celkem osm plně vybavených a funkčních pěstíren konopí dohromady se 655 rostlinami,“ vysvětlila mluvčí celní správy Martina Kaňková.

Kromě konopí nalezli policisté i dvě auta, necelých 400 tisíc korun, sedm střelných zbraní, náboje a též věci ze specializovaného obchodu zaměřeného na pěstování konopí. Co se týká zbraní, u nich budou kriminalisté prověřovat, zda nebyly použity při páchání trestných činů.

Vazebně stíhaní muži jsou obviněni z nedovolené výroby drog, jeden z nich i ze šíření toxikomanie. „Dalších devět lidí bylo propuštěno na svobodu. Není ale vyloučeno, že v průběhu vyšetřování rozšíříme trestní stíhání i na další osoby,“ uvedla policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient