Celkem tři případy sebevražd během čtyř dnů řeší policisté na Hodonínsku

(Aktualizováno před )

Od pátku do pondělí řešili policisté na Hodonínsku tři tragické události. V pátek byl u Dubňan nalezen oběšený muž, v neděli zemřela žena na kolejích v Bohuslavicích u Kyjova a v pondělí skočil muž pod vlak nedaleko obce Lužice. Všechny tři případy policisté prověřují jako podezření na sebevražedné jednání. Práce kriminalistů je v takových případech velmi náročná. Musí pečlivě zvážit všechny stopy, vlastní zjištění a indicie a vyloučit, že na úmrtí nemůže mít podíl jiná osoba.

Co o případech vyšetřovaných sebevražd na Hodonínsku říkají policejní statistiky?

V letošním roce policisté řešili již 16 případů včetně těch posledních tří zmiňovaných, kdy někdo dobrovolně ukončil život nebo se o to pokusil. Z toho bylo 12 mužů a 4 ženy. V roce 2017 (celý kalendářní rok) bylo vyšetřováno celkem 26 případů, při kterých zemřelo 23 mužů a 3 ženy. V roce 2016 bylo případů více a to 37. Zemřelo 28 mužů a 9 žen. Jako nejčastější způsob sebevraždy volí oběti oběšení.

Pokud ve svém okolí máte někoho, u koho jsou znát psychické problémy nebo sklony k sebepoškození, zkuste nabídnout pomoc a odbornou péči. Možná tak předejdete fatálním následkům.

Převzato ODTUD
Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz