Search
Close this search box.

Čekárna ochrání cestující MHD před nepřízní počasí

Zhruba jeden měsíc využívají cestující zastřešenou čekárnu na zastávce městské autobusové dopravy „Rodinova“ na Národní třídě u městské knihovny. Vznikla na podnět občanů při Hovorech občanů s vedením města. Moderní jednoduchá prosklená stavba opatřená polepy, které mají varovat ptáky před průletem, je už plně funkční a ochrání cestující před nepříznivým počasím.
Až dosud využívali cestující při nepříznivém počasí místa při vchodu do městské knihovny. Na základě podnětů, které vzešly ve veřejné diskusi s občany města, nechalo vedení města vybudovat novou krytou čekárnu městské autobusové dopravy. Jediné vhodné místo se nabízelo vedle knihovny. I když se může zdát, že čekárna je poněkud „zastrčena“ do prostoru ke keramickým soškám hudebníků, má to své důvody. Pod chodníkem a v jeho těsné blízkosti jsou vedeny inženýrské sítě, jako jsou plynovod, vodovod, kanalizace a jiné, které nebylo možné přeložit. Čekárna byla vybavena lavičkou z trvanlivého a odolného dřeva. Poslední nově vybudovaná čekárna na MHD zastávce vznikla loni při rekonstrukci ulice Brandlova.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

Tvorba webových stránek: Webklient