Čeká nás poslední tropický týden, v sobotu přijde změna

(Aktualizováno před )

Milovníci horka můžou být nadšení, i tento týden si dosyta užijí tropických dnů, ale i nocí.

Dnešní den bude nejteplejší v tomto týdnu. Bude jasno nebo polojasno a teploty by měly na celém území přesáhnou třicítku. Přesto meteorologové nepředpokládají, že by dnes mělo dojít ke změnám teplotních rekordů. Připomínají horký 20. srpen z roku 2012, kdy teploty překračovaly i 35 stupňů a v Dobřichovicích bylo dokonce naměřeno 40,4 °C, což je v České republice absolutní rekord.

I zítřek by měl přinést na některých místech třicetistupňové teploty, ale spíše na Moravě. V Čechách bude průměrná teplota 28°C. Obloha bude nadále jasná nebo polojasná.

To samé se očekává i ve středu jen s tím menším rozdílem, že teploty by měly stoupnout o jeden či dva stupně.

Po všehny tři noci se budou teploty pohybovat mezi 14 a 18 stupni Celsia.

Ve čtvrtek sice budou přes den stejné teplotní podmínky jako v předešlých dnech, avšak k večeru se mohou na některých místech vyskytnout přeháňky či dokonce bouřky.

V pátek se ještě budou pohybovat teploty mezi 25 a 29 stupni, ale už bude převážně oblačno. Mohou přijít přeháňky či bouřky. Na Moravě by si ještě lidé měli užívat třicítek.

Zlom nastane v sobotu. Teploty klesnou o deset stupňů. V Čechách budou maximálně kolem dvaadvaceti, na Moravě o tři stupínky výše. Na většině území by měl být déšť.

V neděli sice bude méně srážek, ale teploty zůstanou stejné jako předešlý den.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz