Čechům se nechce pracovat. Musí přijít Srbové

(Aktualizováno před )

V tuto chvíli je v České republice podle statistik Úřadu práce 231 565 nezaměstnaných. Přesto se firmám stále nedaří zaplnit volná místa. I proto stát rozjede akci, která je podobné té pod názvem Režim Ukrajina. V tuto chvíli pracuje v naší republice 13 tisíc Ukrajinců. Nyní začala Hospodářská komora (zákonný zástupce podnikatelů v zemi) přijímat žádosti o pracovníky ze Srbska.
Počítá se s postupným příchodem až dvou tisíc Srbů. Aby jejich příchod byl plynulý a bez větších komplikací, plánuje Hospodářská komora přímo ve Srbsku si otevřít pobočku. “Velvyslanectví ČR v Bělehradě přijímá v tuto chvíli zhruba 1000 žádostí ročně, v letošním roce již přijalo 700 žádostí,” uvedlo ministerstvo zahraničí.
Je zajímavé, že poslední dobou přicházejí do Česka pracovat i lidé z vyspělejších zemí, např. ze Španělska, a Němců je zde dokonce sedm tisíc.
Současně počítá český kabinet i se zavedením Režimu pro Mongolsko a Filipíny s roční kapacitou 1000 žádostí na zastupitelských úřadech té dané země.
Co se týká ukrajinských pracovníků, zde dojde k ročnímu navýšení na 20 000 žádostí.
V současné chvíli pracuje v Česku kolem 370 000 cizinců. Z nich kolem 280 tisíc pochází z Evropské unie a 94 000 ze států mimo společenství.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz