Čáslavské muzeum zemědělské techniky uspořádalo Den bezpečnosti

Muzeum zemědělské techniky v Čáslavi připravilo vzdělávací akci „Den bezpečnosti“, který se uskutečnil ve čtvrtek 26. dubna 2018. Tato akce byla zaměřena zejména pro děti prvního stupně místních a okolních základních škol. Po zahájení akce starostou města Čáslav předvedly na hlavní ploše areálu Muzea praktické ukázky své práce vybrané složky Policie ČR, Hasičského záchranného sboru, Zdravotnické záchranné služby, Červeného kříže a BESIPu.

Průběžně se přítomní setkali na dalších stanovištích se simulátorem nárazu vozidla, s vzdělávacím programem Zachraň život s Kryštůfkem, se strážníky Městské policie Čáslav, se zástupci Červeného kříže a Zdravotnické záchranné služby. Nechyběla účast policistů z Dálničního oddělení Mirošovice, Poříčního oddělení Labe, policistů z kutnohorské pořádkové jednotky a prvosledové hlídky, Dopravní inspektorát Kutná Hora a policejní psovodi a další.

V rámci dění si tak každý přítomný mohl prohlédnout přistavenou techniku zúčastněných složek. Pracovníci muzea také zpřístupnili haly s vystavenými historickými traktory tuzemské výroby. Dle prvních reakcí se akce vydařila a proběhla k velké spokojenosti návštěvníků i zúčastněných složek. Celková účast byla 1683 návštěvníků

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.