Čáslavská nemocnice díky dotaci modernizuje své přístrojové vybavení

Městská nemocnice Čáslav v návaznosti na úspěšné schválení žádosti o dotaci v rámci IROP modernizuje přístrojové vybavení, zdravotnické prostředky, technologie a další vybavení. Kritériem pro schválení projektu je poskytování zdravotních služeb návazné péče minimálně ve čtyřech oborech dle Koncepce návazné péče Ministerstva zdravotnictví ČR.

Rozpočet projektu modernizace přesahuje částku 55 mil. Kč, z toho finanční podpora z EU je ve výši 50 mil. Kč. Financování je řešeno ve spolupráci s Městem Čáslav. Do konce dubna bude realizována 1. etapa projektu. V posledních týdnech byly již dodány ultrazvukové přístroje, lůžka pro intenzivní péči, videolaryngoskop, biochemické analyzátory a další přístroje jsou postupně dodávány. Obměna stávající zastaralé techniky a rozšíření o nové přístroje představuje především přínos pro naše pacienty. Zvýšení kvality péče, přesnější , efektivnější a bezpečné vyšetření a léčba přispívá k rychlejšímu návratu do aktivního života.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.