Bývalý předseda fotbalového svazu Pelta rychle převedl majetek na svou ženu. Proč asi?

(Aktualizováno před )

Bývalý předseda českého fotbalového svazu Miroslav Pelta má opět problém. Tento dlouholetý “šíbr” fotbalu převedl v minulých týdnech na svou manželku více než desítku domů a pozemků v hodnotě 45 milionů korun. Což by za jiných okolností nebylo nic neobvyklého. Pelta však pravděpodobně tímto způsobem chrání svůj majetek před jeho obstavením!
Pelta je spolu s bývalou náměstkyní ministryně školství Simonou Kratochvílovou a bývalým šéfem ministerského odboru Zdeňkem Břízou od loňského roku stíhán pro podezření ze zneužití pravomocí úřední osoby. Měli manipulovat se státními zakázkami, zároveň tak porušovali povinnost při správě cizího majetku. Aby Pelta neovlivňoval svědky, poslal ho soudce na měsíc do vazební věznice.
Podle katastru nemovitostí vyplývá, že k převodu došlo právě v těchto týdnech, kdy se policisté začali zajímat o jeho majetek. Původně byly nemovitosti ve vlastnictví obou manželů. Část Peltova majetku, v hodnotě 26 milionů korun, však už předtím stačili žalobci obstavit.
Pelta samozřejmě odmítá, že by převod majetku na manželku nějak souvisel se současným vyšetřováním. “To s tou mojí kauzou, ve které jsem obviněn, žádnou souvislost nemá,” říká “Velký Čáp”, jak se také Peltovi říká.

Miroslav Pelta je v současné době prezidentem klubu FK Jablonec, dříve byl sedm let generálním manažerem ve Spartě Praha.
Kvůli současné kauze byl odvolán nejenom z funkce předsedy FAČR, ale i z pozice místopředsedy pro sport Českého olympijského výboru.

Scroll to Top
Web vyrobili ve Webklient.cz