Search
Close this search box.

Bývalý ministr zahraničních věcí Petříček píše ČSSD: Na kandidátku nechci, kšeftujete s hlasy

Vlivný sociální demokrat, kandidát na předsedu ČSSD a předcházející ministr zahraničních věcí napsal dnes na svém Twitteru sociální demokracii ostrý vzkaz.

Vlivný sociální demokrat, kandidát na předsedu ČSSD a předcházející ministr zahraničních věcí napsal dnes na svém Twitteru sociální demokracii ostrý vzkaz.

„Dnes jsem do Lidového domu zaslal rezignaci na mou kandidaturu v říjnových sněmovních volbách. Nemohl bych totiž ve volbách s čistým svědomím hájit to, co nyní vedení strany připravuje a reálně činí. Sociální demokracie nemá slovo „demokracie“ v názvu pouze pro ozdobu ale vedení strany to přehlíží. V rámci demokratických primárek jsme v březnu zvolili jako všichni členové kandidáty do Poslanecké sněmovny. Tento demokratický proces několik funkcionářů zpochybnilo a zpochybnilo vůli členské základny. S tím se nemohu ztotožnit,“ říká Petříček. Upozorňuje na to, že sociální demokracie nyní zoufale bojuje o důvěru voličů. Podle bývalého ministra ji proto musí reprezentovat lidé, kteří jsou opravdovými sociálními demokraty, kteří jsou důvěryhodní, kteří disponují dostatečnou morální integritou a kteří jsou schopni voličskou důvěru pro sociální demokracii doopravdy získat.

„Místo toho zvítězilo kšeftování s hlasy a požadavky na slepou loajalitu. Nesmířím se s tím, že do klíčových funkcí v ČSSD se za podpory současného vedení strany aktuálně tlačí lidé, jako je Pavel Jaroš, Michal Hašek a jim podobní. U toho nebudu asistovat. Jako kandidát na předsedu sociální demokracie jsem prezentoval vizi očištění sociální demokracie po kontroverzní spolupráci s hnutím ANO a trestně stíhaným premiérem. I přesto, že delegáti sjezdu nakonec rozhodli těsnou většinou jinak, se situace nadále vyvíjí a dává mi, myslím, za pravdu,“ dodává Petříček, podle kterého vedení ČSSD ale i nadále zavírá oči před eskalujícími premiérovými kauzami, ignoruje zjevný obří střet zájmů a zřejmě nehodlá do voleb učinit nic, co by alespoň částečně zmírnilo dopady těchto kauz na Českou republiku a její obyvatele.

„Za takových okolností nemohu aktuální politiku sociální demokracie hájit ani před sebou, ani před voliči. Jsem přesvědčený soc. demokrat, který celý svůj dospělý život strávil v řadách nejstarší české politické strany. Z ČSSD v žádném případě vystupovat nebudu, ale v letošních volbách na její kontroverzně vznikající pražské kandidátce figurovat z výše uvedených důvodu nebudu,“ napsal Petříček.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Investiční zlato, jistota s hologramem

Švýcarské zlaté slitky s hologramem od rafinerie Argor-Heraeus představují revoluci v oblasti investičního zlata. Nejedná se jen o obyčejné zlaté cihly, ale o vyspělé technologické

Tvorba webových stránek: Webklient