Burza benešovských škol a zaměstnavatelů se koná v listopadu

Stalo se již dobrou tradicí, že na podzim se koná v Kulturním domě Karlov v Benešově. Burza má již dvacetiletou tradici a letos se uskuteční 14.listopadu.
Tuto prezentační výstavu středních škol okresu Benešov pořádá Úřad práce České republiky, Krajská pobočka Příbram s kontaktním pracovištěm Benešov ve spolupráci s městem Benešov.

Pro žáky vyšších ročníků základních škol je to výborná příležitost seznámit se s nabídkou středních škol a učilišť z našeho okresu. Tuto přehlídku škol mohou navštívit celé organizované třídy žáků základních škol, ale i samostatně žáci s rodiči. Uvidí na jednom místě nabídku místních škol a učilišť, možné studijní a učební obory, které mohou v budoucnu studovat. Přítomní zástupci z řad pedagogů jim zodpoví dotazy a seznámí je blíže s konkrétní školou. Žáci si tak lépe vytvoří představu, kam budou po základní škole směřovat jejich kroky.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

4 tipy jak připravit zahradu na léto

Když se počasí opravdu začíná oteplovat, vytáhněte gril, nafoukněte brouzdaliště a oprašte lehátko. I když vše, co prostě chceme udělat, je jen užít si sluníčko, opravdu stojí za to věnovat chvíli tomu, aby se vaše zahrada dostala do formy na letní měsíce.

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.