Budoucnost českého sportu má jméno Barbora

Se třinácti medailemi se vrátila česká výprava z olympijských her mládeže, které hostilo argentinské Buenos Aires. Zasloužili se o to basketbalistka Kateřina Galíčková (v disciplíně střelba na koš), kanoista Jiří Minařík, veslařky Anna Šantrůčková s Eliškou Podrazilovou, vzpěrač František Polák, kordistka Veronika Bieleszová, badmintonistka Tereza Švábíková, judista Martin Bezděk a oštěpař Martin Florian. Tito mladí sportovci příjemně na největším sportovním svátku mládeže překvapili.
Ve výčtu však ještě chybí dvě jména dívek, od kterých se v podstatě čekalo, že by měly ve svých disciplínách kralovat a ony to dokázaly. Obě jsou Barbory, jedna je plavkyně Seemanová a druhá atletka Malíková.

Barbora Seemanová – V Buenos Aires vyhrála kraulařskou stovku i padesátku, navíc přidala na dvoustovce bronz. Potvrdila tak svou pozici velkého českého talentu, jaký tady u nás už dlouho nebyl. V osmnácti letech už překonává české rekordy a dokonce by s těmi časy dokázala uspět na seniorském MS, postup mezi šestnáctku nejlepších by jí patrně neminul. Dokonce už má za sebou i účast na „dospělých“ olympijských hrách. I když tam nedosáhla žádného velkého úspěchu, byla to pro ní dobrá zkušenost. Za dva roky se konají OH v Tokiu, takže pokud jí vydrží zdraví (v zimě jí trápila mononukleóza), můžeme od ní zažít zajímavé výkony a ještě možná zajímavější výsledky.

Barbora Malíková – Vloni tato šestnáctiletá čtvrtkařka ovládla juniorské MS, letos přidala zlato na evropském šampionátě a teď si přiváží nejcennější medaili z olympijských her mládeže. Tyto úspěchy značí, že nám tady vyrůstá velmi nadějná atletka, která by jednou mohla nahradit pomalu končící hvězdy Barboru Špotákovou či Zuzanu Hejnovou. V tuto chvíli dokonce drží čtvrtý nejlepší čas mezi atletkami do dvaceti let na 400m. O tom že v posledních dvou leetch vyhrává i české tituly, se nemá cenu bavit.

Barbora Havlíčková – Aby závodnic české sportovní budoucnosti tohoto jména nebylo málo, zmiňme i tuto velmi nadějnou lyžařku. Letos se už v 17 letech zúčastnila olympijských her, ale i juniorského MS, kde jako nejmladší ůčastnice vybojovala 9. a 13. místo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak