Search
Close this search box.

Budoucnost českého sportu má jméno Barbora

Se třinácti medailemi se vrátila česká výprava z olympijských her mládeže, které hostilo argentinské Buenos Aires. Zasloužili se o to basketbalistka Kateřina Galíčková (v disciplíně střelba na koš), kanoista Jiří Minařík, veslařky Anna Šantrůčková s Eliškou Podrazilovou, vzpěrač František Polák, kordistka Veronika Bieleszová, badmintonistka Tereza Švábíková, judista Martin Bezděk a oštěpař Martin Florian. Tito mladí sportovci příjemně na největším sportovním svátku mládeže překvapili.
Ve výčtu však ještě chybí dvě jména dívek, od kterých se v podstatě čekalo, že by měly ve svých disciplínách kralovat a ony to dokázaly. Obě jsou Barbory, jedna je plavkyně Seemanová a druhá atletka Malíková.

Barbora Seemanová – V Buenos Aires vyhrála kraulařskou stovku i padesátku, navíc přidala na dvoustovce bronz. Potvrdila tak svou pozici velkého českého talentu, jaký tady u nás už dlouho nebyl. V osmnácti letech už překonává české rekordy a dokonce by s těmi časy dokázala uspět na seniorském MS, postup mezi šestnáctku nejlepších by jí patrně neminul. Dokonce už má za sebou i účast na „dospělých“ olympijských hrách. I když tam nedosáhla žádného velkého úspěchu, byla to pro ní dobrá zkušenost. Za dva roky se konají OH v Tokiu, takže pokud jí vydrží zdraví (v zimě jí trápila mononukleóza), můžeme od ní zažít zajímavé výkony a ještě možná zajímavější výsledky.

Barbora Malíková – Vloni tato šestnáctiletá čtvrtkařka ovládla juniorské MS, letos přidala zlato na evropském šampionátě a teď si přiváží nejcennější medaili z olympijských her mládeže. Tyto úspěchy značí, že nám tady vyrůstá velmi nadějná atletka, která by jednou mohla nahradit pomalu končící hvězdy Barboru Špotákovou či Zuzanu Hejnovou. V tuto chvíli dokonce drží čtvrtý nejlepší čas mezi atletkami do dvaceti let na 400m. O tom že v posledních dvou leetch vyhrává i české tituly, se nemá cenu bavit.

Barbora Havlíčková – Aby závodnic české sportovní budoucnosti tohoto jména nebylo málo, zmiňme i tuto velmi nadějnou lyžařku. Letos se už v 17 letech zúčastnila olympijských her, ale i juniorského MS, kde jako nejmladší ůčastnice vybojovala 9. a 13. místo.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Průvodce nakupováním– na co si dát při nákupu oblečení pozor?

Chcete-li být letos in a v pohodlí, musíte si dát při nákupu oblečení, doplňků a obuvi pozor na několik zásadních věcí. Že netušíte, oč se jedná? Nezoufejte a pojďte se inspirovat společně s námi. Na následujících řádcích vám totiž dáme užitečné rady a tipy na to, jak při nákupech oblečení postupovat.

Jak na levnější software? Poradíme!

V dnešním digitálním věku, kdy software tvoří základní stavební kameny našich každodenních pracovních i osobních aktivit, se stává nákup softwarových licencí nezbytností. Jedním z nejvíce

Jak na perfektní stylovou snídani

Během svátečního období mnozí z nás hledají způsoby, jak překvapit a potěšit své hosty.  Perfektní designová snídaně, která kombinuje pohodlí domova s nádechem luxusu, je

Tvorba webových stránek: Webklient