Search
Close this search box.

Budoucí prvňáčci dostali symbolický klíč od základní školy v Přibyslavi

Ve čtvrtek 19. dubna v Základní škole Přibyslav proběhl zápis dětí do prvních tříd příštího školního ročníku 2018/2019.

Děti obdržely symbolický klíč od školy, mohly si podle svého vkusu vybrat jeho barvu, domů si také odnesly pamětní list zápisu.

„Zapsáno bylo celkem 68 dětí, včetně deseti dětí, které měly vloni povolen odklad povinné školní docházky, a dvou dětí, které si školní docházku začnou dobrovolně plnit o rok dříve. Šesti dětem byl na základě doporučení školského poradenského zařízení povolen odklad zahájení školní docházky,“ řekl městskému webu ředitel školy Petr Adam.

Podle jeho slov se dvě děti ze spádového obvodu k zápisu nedostavily. Jejich rodiče budou proto vyzváni, aby nezanedbali své zákonné povinnosti a děti k plnění povinné školní docházky dodatečně přihlásili. Třídními učitelkami v 1. ročníku budou Miloslava Špinarová, Petra Stránská a Petra Fiedlerová.

Od letošního 1. září bude v přibyslavské základní škole o 20 žáků více, do školy bude docházet přibližně 530 žáků. Někteří prvňáčci budou do Přibyslavi dojíždět z okolních obcí, např. z Modlíkova, Nových Dvorů, Stříbrných Hor.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient