Budou ženy opět kralovat zimním sportům?

Mráz přišel do Česka a jako by tím předznamenal i začínající sezonu zimních sportů. Jaká asi bude z českého hlediska? Opět budou kralovat ženy? Zkusme si udělat žebříček nejsledovanějších sportů z pohledu českého fanouška.

1. Biatlon. I bez Gabriely Koukalové by měly být nejsledovanějšími přenosy v televizi, co se týká zimních sportů, z biatlonu. I bez naší extravagantní, ale zároveň velmi úspěšné Gabči, budou mít diváci u přímých přenosů komu fandit a snad i se radovat z medailových umístění. U žen se hodně očekává od Veroniky Vítkové a u mužů od Michala Krčmáře. Oba získali v loňské sezoně medaile na olympiádě, Vítkové se i dařilo ve Světovém poháru, v kterém skončila celkově osmá. Poslední slovo snad ještě neřekl Ondřej Moravec, kterému se loňská sezona moc nepovedla a skončil ve „svěťáku“ až na celkovém 27. místě. Možná poslední sezona čeká na Michala Šlesingera, který se umístil v ročníku 2017/2018 ve Světovém poháru celkově ještě o dvacet příček níže než Moravec. U žen se snad opět zvedne Eva Puskarčíková, která se postupně dostávala do světové špičky, aby vloni zase nečekaně klesla. Je také nutné, aby se začalo dařit i našich mladým závodníkům, protože ti jmenovaní zde donekonečna nebudou…Sezona začíná biatlonistům až 2. prosince ve slovinské Pokljuce.

2. Snowboard. Ester Ledecká. Eva Samková. Šárka Pančochová. Tyto tři mladé dámy naučily Čechy mít rády i tento modernější způsob zdolávání zasněžených kopců. Především Ledecká svým dvojnásobným olympijským vítezstvím pobláznila sportovní Česko. Teď však bude muset svou pozici obhajovat. Působí ale jako velká pohodářka, která má kolem sebe tým, který jí ochraňuje, takže by si s tím měla poradit.
Pro snowboardkrosařku Samkovou začíná sezona v polovině prosince v rakouském Montafonu. To Pančochová už má první závody Světového poháru za sebou, v disciplíně Big Air v Modeně skončila na slušném šestém místě.

3. Sjezdové lyžování. I zde samozřejmě musíme zmínit Ester Ledeckou, která už nevnímá po úžasném a šokujícím vítězství na OH v super- G sjezdové lyžování jen jako svou okrajovou záležitost. Dokonce nyní přemýšlí, čemu dá na světových šampionátech přednost. Ony se jaksi oba sporty se svým mistrostvím světa překrývají…Ledecká zatím nemá za sebou žádný start ani ve sjezdu, ale ani ve snowboardu. Do sezony by měla naplno vstoupit na konci listopadu.

4. Rychlobruslení. Při vší úctě k Martině Sáblíkové její sport nepatří mezi nejsledovanější přenosy v české televizi a může se stát, že až tato mnohonásobná olympijská medailistka skončí, tento sport opět upadne v zapomnění. Ale nechme neveselých zítřků a soustřeďme se na nejbližší čtyři roky, v kterých chce určitě Sáblíková startovat. Sezona jí začala už včera, kdy si v japonském Obihiru v rámci Světového poháru dojela na „trojce“ pro třetí příčku. Na poloviční trati skončila třináctá, ale tu si zajela jen „tréninkově“, není to její hlavní disciplína.

5. Skoky na lyžích. V 80., 90. letech a na přelomu tisíciletí nebyla sledovanější zimní sportovní událost než Turné čtyř můstků. Jenže nyní už jen vzpomínáme na jména Ploc, Sakala či Janda a naši závodníci se krčí na spodku výsledkových listin. Hodně si však skokané slibují od nového předsedy Jakuba Jandy, který jako poslední český zástupce dokázal zvítězit na Turné čtyř můstků. Už se mu povedlo získat pro naši reprezentaci kvalitnější kombinézy a helmy, což, i když se možná nezdá, jsou pro skokana dost důležité položky pro psychiku a následný kvalitní skok.

6. Běh na lyžích. I tento sport je ve velké krizi. A popravdě, zatím to nevypadá, že by se to mělo v nejbližších dvou, třech letech změnit. Ale…za několik let bychom zase mohli být díky Barboře Havlíčkové v popředí. Tato nadějná lyžařka byla v 16 letech devátá na MS juniorů a to tam byla nejmladší.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak