Search
Close this search box.

„Bude to těžký soupeř, ale v lize není jednoduchý zápas,“ říká fotbalista Josef Hnaníček

Po zranění Petra Buchty se stal Josef Hnaníček novým lídrem zlínské obrany. A nového úkolu se zhostil velmi dobře. Proti Spartě dirigoval obranu, která dokázala ubránit urostlé útočníky Sparty a v utkání neinkasovala. Nyní ale čeká zlínský celek v čele s Josefem Hnaníčkem další zkouška, na zlínskou Letnou přijede MFK Karviná.

Opět nový post, tentokrát ten klasický středový hráč. Jak se s tím srovnáváš?
Není tolik fyzicky náročné, ale je to spíš o té organizaci hry. Díky tomu mě tam nejspíš trenér dal, ale já jsem spokojený, líbilo se mi tam proti Spartě.

Je to pro tebe úplně jiný post, než v té trojici na kraji, je to tak?
Vždycky jsem v tom tříobráncovém systému hrál toho pravého. Teď to bylo ale poprvé čistě uprostřed.

Je to veliký rozdíl?
Je to rozdíl, ale je to v podstatě pořád stejná práce. Důležité je nedostat gól, a to se nám proti Spartě povedlo.

Bylo ti jasné, že trenér ukáže na tebe po zranění Buchty?
Nečekal jsem to. Čekal jsem, že mě dá napravo a Ondru Bača posune do středu, ale zvolil to takhle a vyšlo to.

Čím si vysvětluješ, že si vybral právě tebe? Je to třeba i díky větším zkušenostem?
Když jsem nad tím přemýšlel, tak mě napadlo, že nejspíš hrály velkou roli právě ty zkušenosti. Přesto musím říct, že všichni odvedli proti Spartě výbornou práci.

Možná i díky tvé konstruktivnější rozehrávce?
On by měl být spíš konstruktivnější ten pravý stoper, takže proto jsem se divil, že jsem šel na střed, ale zvládli jsme to. Ondra hrál výborně a tu rozehrávku taky neměl špatnou.

Jak je to pro tebe těžké, když na tebe hrají vyšší hráči?
My jsme chytří kluci. (smích) Když tam jde Tetteh do hlavy, tak si stáhnu Ondru blíž k sobě a jde do toho souboje on. Ondra je větší váhová kategorie a třeba ho jen rozhodí, já ná následně seberu ten druhý balón. Je to na nás, ale když hoří, musím jít do souboje i já. Taky umím vyskočit a vyhrát hlavu.

Překvapilo tě, že jste to tak dobře zvládli proti Spartě?
Bylo to hodně náročné, ale všichni šli nadoraz. Vrátilo se nám to tím, že jsme porazili doma Spartu. Byl to náročný zápas, ale stálo to za to.

Jak se říká, slavili jste jen do půlnoci?
Takový Jiras slaví ještě teď. Toho se nemůžeme zbavit, pořád mluví a oslavuje. Musíme ho už trochu krotit, protože v sobotu je tu už Karviná. (smích) Teď vážně, oslavili jsme to, ale vše v poklidu.

Jak těžké bude po Spartě přepnout na Karvinou. Proti Spartě je přece jen ta motivace vyšší, než nyní proti Karviné, jejíž jméno až tak nezní?
Určitě to bude jiný zápas. Budeme asi více na míči, než proti Spartě, ale je to další ligový zápas a my se na něj musíme koncentrovat úplně stejně, jako na tu Spartu, kterou už musíme hodit za hlavu.

Asi si to nebudete chtít pokazit, že?

Chceme udělat další dobrý výsledek v domácím prostředí a zvládnout to pokud možno za tři body.

Těch 27 bodů před zápasem v Edenu by asi bylo snových, je to tak?
Stojíme pevnýma nohama na zemi. Jdeme zápas od zápasu a chceme být úspěšní v každém zápase.

V čem očekáváš největší nebezpečí Karviné?
Mají tam toho Gubu, nebo Ramizere. Ve středu porazili v poháru Jablonec, který hrál v plné sestavě. Bude to těžký soupeř, ale v lize není jednoduchý zápas.

Co jste říkali na výkon Libora Holíka, který z pozice obránce nastoupil ve středu zálohy, kde jste dlouho nemohli najít náhradu za Traorého. On se toho ale zhostil docela dobře, ne?
Já myslím že super, v mých očích fantasticky. Sice pořád střílel, ale dobrý. (smích) Bojoval, když jsem se pak díval na video, tak napadal tak dobře, jako když na té pozici hrál Traoré. Libor splnil svoje úkoly a hrál opravdu velmi dobře.

Jste rádi, že se uprostřed týdne nehrál ten pohárový zápas, nebo byste si ho raději zahráli?
Vyhovuje nám to, jak to je, že hrajeme až v reprezentační přestávce. Nyní se můžeme soustředit na tyhle dva zápasy a až pak přepneme zase na pohár.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient