Search
Close this search box.

Bude Česko vládnout světovému hokeji?

Byly doby, kdy český hokej měl ve světě velkou váhu. Získávali jsme pravidelně medaile na světových šampionátech, v NHL patřili naši hráči ke špičce a i junioři odjížděli na MS s ambicemi na zisk cenných kovů. Tohle vše nás pravděpodobně v nejbližších letech nečeká (světlou výjimkou jsou výkony Davida Pastrňáka v kanadsko-americké soutěži).

Přesto se jedna možnost, že budeme vládnout hokeji, nabízí. Bývalý reprezentační brankář a nedávný majitel pražské Sparty Petr Bříza bude kandidovat na prezidenta hokejové federace. „Pro náš hokej je zastoupení ve vrcholných strukturách IIHF velmi přínosné a Petr Bříza, který se těší v mezinárodním hokeji značnému renomé, získal v něm velké zkušenosti a několik let nás úspěšně reprezentuje v Radě IIHF, je jednoznačně nejvhodnějším kandidátem. Dokládají to i názory zahraničních partnerů, kteří nás v tomto směru oslovili,“ uvedl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

Bříza pracuje ve vedení mezinárodní federace od roku 2016, kdy se stal členem Rady IIHF a předsedou komise pro rozvoj mládežnického a juniorského hokeje. Členem výkonného výboru a viceprezidentem Českého svazu ledního hokeje byl zvolen v roce 2008, na pořadatelství domácího světového šampionátu před čtyřmi lety se podílel z pozice předsedy organizačního výboru v Praze.
„Od roku 2008 společně tvrdě pracujeme na tom, aby byly náš mezinárodní kredit a zastoupení v rozhodovacích orgánech IIHF co nejvyšší. Výrazně nám v tom pomohlo skvělé mistrovství světa v roce 2015, hodnocené jako nejvydařenější v historii, a věřím, že pomohou i dlouhodobé vazby, které jsme si v posledních letech vybudovali,“ prohlásil čtyřiapadesátiletý Bříza.

Dosavadní dlouholetý prezident IIHF René Fasell po 26 (!) letech ve své funkci příští rok končí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient