Brutálně zavraždil své prarodiče, do vězení však možná nepůjde

Letos v únoru jsme vás informovali o vraždě dvou lidí, muže a ženy, ke které mělo dojít v domově seniorů v Břasích na Rokycansku. Z tohoto hrůzného činu byl obviněn jejich vnuk.

Dnes Okresní soud v Plzni rozhodl, že třicetiletý muž zůstane nadále v dobřanské psychiatrické léčebně, kam byl po činu převezen. „Jeho psychický stav tehdy neumožňoval pobyt v policejní cele, a pokud by zůstal na svobodě, mohl závažným způsobem ohrozit sebe nebo své okolí,“ uvedla soudkyně Štěpánka Šťastná.

Nyní se bude čekat na zprávu od odborníků. „Znalci budou dále posuzovat, zda je muž nepříčetný nebo ne. Podle toho se státní zástupce rozhodne, jestli zahájí trestní stíhání či případ odloží a navrhne pokračující uložení ochranné léčby,“ uvedla mluvčí Okresního soudu Plzeň – jih Petra Sochůrková.

Podle dostupných informací to byl pro okolí šok, že vnuk provedl tento otřesný čin, protože vždy působil jako klidný a bezkonfliktní člověk. Jeho matka však trpěla schizofrenií. Pode odborníků i její syn začal trpět touto nemocí.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak