Bruntálští skauti budou i letos rozvážet Betlémské světlo

Skauti a skautky budou i letos rozvážet Betlémské světlo na stovky míst po celé zemi. Rozvoz bude probíhat po významných vlakových trasách v neděli 16. prosince 2018.

Betlémské světlo se stalo neodmyslitelnou součástí vánoční atmosféry nejen na náměstích, v kostelech nebo veřejných institucích, ale také v řadě domácností. Každý si tak může domů odnést plamínek – symbol přátelství, pokoje a vánoční pohody.

Skauti z oddílu Kamzíci Doloplazy při 19. středisku Ladislava Ruska (Velký Týnec) budou Betlémské světlo rozvážet dne 16. 12. 2018 vlakem: R 1127 na trase Olomouc – Opava východ.

Myšlenka šíření předvánočního pokoje a míru vznikla v Rakousku v roce 1986, odkud se rozšířila do pětadvaceti zemí světa. Byla tak založena novodobá vánoční tradice, která letos slaví své dvacáté šesté výročí.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.