Bruntálští policisté zadrželi výrobce pervitinu přímo při činu

Bruntálští kriminalisté zadrželi v těchto dnech v obci na Vrbensku osoby, které byly podezřelé z výroby omamných a psychotropních látek. Policejní komisař oddělení obecné kriminality zahájil trestní stíhání dvou mužů ve věku 38 a 50 let z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Je jim kladeno za vinu, že starší z obviněných měl nejméně za poslední čtyři měsíce v Ostravě vyrábět tzv. českou cestou z léků volně prodejných v Polsku metamfetamin.

Naposledy měl drogu vyrábět dne 3. 11. 2018 v obci na Vrbensku a to v bytě spoluobviněného. Ten měl výrobu návykové látky ve svém bydlišti umožnit a několik dní měl v místě bydliště ukrývat chemikálie a sklo potřebné pro výrobu metamfetaminu. Vyrobenou drogu měl starší obviněný užít, prodat či dát dalším uživatelům v Ostravě a obci na Vrbensku. Kriminalisté muže zadrželi přímo při činu, zajistili věci sloužící k výrobě drog. Starší obviněný je stíhán vazebně a hrozí jim trest odnětí svobody až do výše pěti let.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jaká jsou úskalí stavby domu svépomocí?

Pořídit si dnes vlastní bydlení je finančně velmi nákladné, a to i v případech, kdy jste již vlastníky stavební parcely. Vždyť za poslední dva roky vzrostly ceny stavebních materiálů i o více jak 60 % a vzrostla i cena za práci od řemeslníků. Pokud tak nemáte objednaný dům na klíč, můžete zastat spoustu činností svépomocí, přínáší to však řadu úskalí, kterým se věnuje článek níže.

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.