Bruntálští policisté vyzývají chodce k dodržování pravidel bezpečnosti na silnicích

V nastávajícím podzimním a zimním období se setkáváme častěji se sníženou viditelností, což není jen v noci, ale také za soumraku, svítání, deště, mlhy, sněžení. Viditelnost chodců v tomto období je velmi důležitá, zejména i proto, že chodci patří mezi nejzranitelnější účastníky silničního provozu.

„Vidět a být viděn“ je základní pravidlo bezpečnosti na silnicích. Za snížené viditelnosti platí dvojnásob. V průběhu minulého týdne na toto riziko upozorňovali policisté v rámci celého Moravskoslezského kraje chodce a to jak v obcích na frekventovaných přechodech, ale i mimo obec. Reflexní prvek, umístěný na viditelném místě, musí mít každý chodec, který se pohybuje po pozemní komunikaci, na níž není chodník ani veřejné osvětlení. Bezpečnostní opatření probíhalo také v okrese Bruntál a to jak v ranních, tak podvečerních hodinách. Dopravní policisté byli dne 1. 11. 2018 v Krnově na ulici Opavská, v blízkosti obchodního domu a rozdávali chodcům reflexní pásky s radou, aby je umístili na dobře viditelné místo. Jelikož i v obci na osvětlené komunikaci, může reflexní prvek zachránit život.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.