Bruntálští policisté obvinili skupinku osob prodávající pervitin

V průběhu měsíce srpna policisté oddělení obecné kriminality Bruntál ve spolupráci s kolegy z Jeseníku zadrželi skupinu osob (6 mužů a 2 ženy), kteří byli podezřelí z výroby a distribuce metamfetaminu. Při domovních prohlídkách zajistili věci sloužící k výrobě metamfetaminu, metamfetamin a sušenou rostlinnou hmotu.

Následně policejní komisař obvinil zadržené osoby ve věku od 32 do 44 let ze zvlášť závažného zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy. Je jim kladeno za vinu, že jeden z obviněných měl nejméně od února 2018 na různých místech tzv. českou cestou vyrábět z léků volně prodejných v Polsku metamfetamin. V protiprávním jednání mu měli pomáhat další z obviněných, kteří měli kupovat a shánět, prostřednictvím dalších osob, chemikálie sloužící k výrobě a to dle požadavků obviněného. Léky a další chemikálie měli někteří z obviněných u sebe přechovávat. Vyrobený pervitin pak měli užívat pro svou potřebu a prodávat či dávat uživatelům na Bruntálsku a Jesenicku. Gram pervitinu měli prodávat za cca 2 tisíce korun a konečná cena pro koncové uživatele byla okolo 3 000 až 3 500 korun. Někteří z obviněných měli pěstovat a prodávat také marihuanu.

Jeden z obviněných (výrobce drog) se měl svého protiprávního jednání dopustit i přes skutečnost, že byl v minulosti za obdobné jednání stíhán a odsouzen k nepodmíněnému trestu. Další z obviněných byl v minulosti odsouzen v zahraničí za obdobnou trestnou činnost. Čtyři obvinění jsou stíháni vazebně a všem hrozí trest odnětí svobody až do výše deseti let.

Policisté prověřují také další trestnou činnost některých ze skupiny obviněných.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.

Policie oznámí, kdo může za výbuch a smrt v dole OKD před vánoci 2018

Dne 20. prosince 2018 došlo na dole ČSM Sever ve Stonavě, okres Karviná, k výbuchu metanu. Při výbuchu zahynulo 13 horníků (1 Čech a 12 Poláků) a dalších 7 bylo zraněno. Tři horníci byli hospitalizováni v Ostravě a Karviné, přičemž jeden z nich byl ve vážném stavu. V lednu 2019 vznikl společný vyšetřovací tým složený z justičních a policejních orgánů Polské a České republiky. Nyní mezinárodní tým oznámí výsledky vyšetřování.