Bruntálští dopravní policisté měli během prodlouženého víkendu napilno

Během prodlouženého víkendu dopravní policisté řešili 14 nehod. Jedna nehoda – cyklisty (dechová zkouška vykázala hodnoty přes 1,5 promile)byla pod vlivem alkoholu a muž utrpěl lehká zranění. Šest z nehod byly střety se zvěří. Celková hmotná škoda při nehodách přesáhla 890 tisíc korun.

Střety se zvěří

Dne 29. 9. 2018 v 19:05 hodin za železničním přejezdem od obce Valšov na Bruntál vběhla z pravého silničního příkopu srna přímo před jedoucí vozidlo Škoda Octavia. Došlo ke střetu, zvíře bylo odmrštěno do levé příkopy. Způsobená škoda na vozidle činí 70 tisíc korun.

Dne 30. 9. 2018v 18:50 hodin vběhl mezi obcemi Malá Morávka a Dolní Moravice do jízdní dráhy vozidlu Citroen jelen. Řidička již nestihla pro krátkou vzdálenost zabránit střetu a zvíře zůstalo na místě usmrceno. Způsobená škoda činí 100 tisíc korun.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak vybrat originální pergolu na terasu?

Zahradní pergoly jsou nedílnou součástí venkovního prostoru a nabízejí mnoho možností pro vytvoření stylové terasy, klidného místa pro odpočinek nebo venkovního jídelního prostoru. Tyto stavby mohou být vyrobeny z různých materiálů a v různých stylech, od klasického po moderní, a slouží jako alternativa k tradičním zahradním altánům. V tomto článku se podíváme na zahradní pergoly blíže, uvedeme jejich vlastnosti a využití, a také se zaměříme na různé styly, které je možné použít pro vytvoření elegantní a funkční terasy.

SPORT PORADNA: Jak na výběr těch nejvhodnějších kopaček

Milujete fotbal a poohlížíte se po té správné obuvi na kopanou? Poradíme vám s výběrem fotbalových kopaček. Můžeme začít tím, že se zamyslíme nad tím, jaký typ hřiště budete nejčastěji hrát, jaký je váš herní styl a jaký rozpočet máte na kopačky vyčleněný. To vám pomůže zúžit možnosti a snáze se rozhodnout.