Search
Close this search box.

Bruntál je druhý v celostátním Zlatém erbu. Vítězství mu uniklo jen těsně

Po vítězství v krajském kole renomované soutěže webů měst a obcí Zlatý erb získal Městský úřad Bruntál se svými internetovými stránkami www.mubruntal.cz skvělé druhé místo v kole celostátním.

Ocenění za Bruntál převzali v pondělí 9. dubna na konferenci ISSS v Hradci Králové webmaster MěÚ Ing. Jan Motal a tajemnice úřadu Ing. Zdeňka Svobodová.

„Velmi si vážím ocenění v soutěži Zlatý erb, kdy jsme po dvouleté přestávce byli schopni i s úplně novým webem navázat na předcházející úspěchy. Letošní vítězství v krajském kole a druhé místo v celostátní kole jen nasvědčují tomu, že webové stránky města se řadí nejen svým vzhledem, ale především svou dostupností a celkovou kvalitou k nejlepším v republice a za to patří mé poděkování především lidem, kteří se na přípravě, realizaci a neustálé aktualizaci webu města podílejí,“ komentovala úspěch Bruntálu tajemnice Zdeňka Svobodová.

Radost z ocenění vyjádřil i vedoucí oddělení informatiky na MěÚ Ing. Radim Salzmann. „Jsem rád, že návštěvníkům našeho webu nabízíme řadu let informace a služby na velmi vysoké úrovni. Letos je úspěch o to cennější, neboť jsme se do soutěže přihlásili po celkové rekonstrukci webu včetně přechodu na web responzivní. Tímto bych chtěl poděkovat všem, kdo se na vývoji a aktualizaci webu podílí, obzvláště pak webmasterovi Ing. Motalovi z oddělení informatiky, který má na úspěchu největší zásluhu a dlouhodobě odborně vyvíjí a provozuje web správným směrem.“

Letošního, už dvacátého, ročníku Zlatého erbu se zúčastnily obce a města z celé ČR, ze všech 14 krajů. Celkově se zapojilo 430 webových stránek a projektů obcí a měst včetně elektronických služeb.

Weby měst byly hodnoceny ve dvanácti kritériích, a ačkoliv Bruntál v některých kritériích dosáhl nejvyššího hodnocení, celkové vítězství mu nakonec těsně uniklo. „Chybělo nám opravdu velmi málo, jen 0,04 bodů, abychom se dotáhli na města Most a Benešov, které se dělí o první místo,“ konstatoval webmaster Ing. Jan Motal. Zatímco vítězové měli shodně po 4,18 bodu, Bruntál získal 4,14 bodu. Za naším městem skončily s odstupem – ziskem 4,03 bodu – Tábor a Boskovice.

Stříbrný úspěch Bruntálu v letošním Zlatém erbu je pokračováním úspěchů města z minulých let. Bruntál se na stupních vítězů v krajských i celostátních kolech ocitl už ve čtyřech předchozích ročnících soutěže a v roce 2015 získal absolutní vítězství v tomto prestižním klání.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Pomerančová kůra – vlastnosti a použití

Pomeranče jsou jedním z nejpopulárnějších citrusových plodů. Kromě šťavnaté dužiny lze konzumovat také kůru, která rovněž má mnoho zdravotních vlastností. Proč bychom měli jíst pomerančovou

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient