Bronzová olympijská medailistka se vrhla na hokej

Před rokem šokovala rychlobruslařka Karolína Erbanová prohlášením o konci své kariéry. Vysvětlovala to špatnými vztahy s reprezentačním trenérem Petrem Novákem, pod kterým ztrácela motivaci k dalšímu závodění.

Bez sportu však bronzová medailistka z OH 2018 nedokázala vydržet. Původně chtěla hrát závodně hokej či se vrhnout na dráhovou cyklistiku, ale nakonec se rozhodla pro florbal v jičínském klubu. Jenže hned v prvním zápase si poranila koleno…

Dnes Erbanová oznámila další návrat do sportovního světa. Stala se trenérkou hokejové mládeže v druholigovém Vrchlabí. „Hokej jsem hrála v dětství, potom jsem přešla na rychlobruslení. K hokeji mám dlouhodobý vztah – a když byl zájem o mé bruslařské zkušenosti, které se dají využít pro hokejisty, tak jsem neváhala a vydala se tímto směrem,“ vysvětliva svůj návrat na kluziště.

S vrchlabským klubem už je i přímo dohodnuta, jak bude její činnost vypadat. „Moje specializace je bruslení, z toho budeme vycházet. Mělo by jít především o zrychlení a zlepšení pohybové koordinace. Přestože jsou rychlobruslařské a hokejové brusle dost rozdílné, technika je podobná,“ říká pro web hcvrchlabi.cz. „Budu se pohybovat napříč kategoriemi, což je pro mě výzva. Jak přesně bude ta spolupráce fungovat, to se uvidí.“

Nevylučuje ani, že se bude věnovat i mužům v A-týmu, za který hrají bývalí reprezentanti Jaroslav Bednář, Jan Hlaváč a Petr Sýkora. „Zralý sportovec sám nejlépe ví, jak a v čem se může zlepšit, takže to je spíš otázka pro ně než pro mě. Ale obecně zkušenosti sportovce, který se specializuje na jednu z činností, které hokejista musí ovládat, pro něj samozřejmě mohou být přínosné,“ tvrdí Erbanová.

Může se i stát, že jí bude sportování natolik chybět, že si zahraje soutěž za některý ženský hokejový tým.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Na co si dát pozor při výběru fotovoltaiky a tepelného čerpadla?

Výběr fotovoltaického zařízení a tepelného čerpadla znamená investici, která bude mít vliv na naši budoucnost. Je důležité si uvědomit, že výběrem správného systému můžeme ušetřit spoustu peněz a snížit naši uhlíkovou stopu. Proto se při výběru obou zařízení musíme zaměřit na některé klíčové body, abychom měli jistotu, že jsme udělali nejlepší možnou volbu.

Znáte hlavní města světa?

Světové metropole jsou města, která hrají klíčovou roli v globálním ekonomickém, kulturním a politickém systému. Tyto města často představují kulturní a historická centra, kde se nacházejí ikonické stavby, muzea a památky. Tento kvíz se zaměřuje na hlavní města největších světových ekonomik a stává se tak skvělou příležitostí procvičit si své znalosti o hlavních městech po celém světě.

Co je CE certifikace a pro koho je důležitá?

Označení CE je důkazem, že výrobce nechal výrobek posoudit a ten splňuje zdravotní, bezpečnostní a environmentální požadavky. Tahle certifikace vám jednak dodá na důvěryhodnosti, jednak