Search
Close this search box.

Bronzová olympijská medailistka se vrhla na hokej

Před rokem šokovala rychlobruslařka Karolína Erbanová prohlášením o konci své kariéry. Vysvětlovala to špatnými vztahy s reprezentačním trenérem Petrem Novákem, pod kterým ztrácela motivaci k dalšímu závodění.

Bez sportu však bronzová medailistka z OH 2018 nedokázala vydržet. Původně chtěla hrát závodně hokej či se vrhnout na dráhovou cyklistiku, ale nakonec se rozhodla pro florbal v jičínském klubu. Jenže hned v prvním zápase si poranila koleno…

Dnes Erbanová oznámila další návrat do sportovního světa. Stala se trenérkou hokejové mládeže v druholigovém Vrchlabí. „Hokej jsem hrála v dětství, potom jsem přešla na rychlobruslení. K hokeji mám dlouhodobý vztah – a když byl zájem o mé bruslařské zkušenosti, které se dají využít pro hokejisty, tak jsem neváhala a vydala se tímto směrem,“ vysvětliva svůj návrat na kluziště.

S vrchlabským klubem už je i přímo dohodnuta, jak bude její činnost vypadat. „Moje specializace je bruslení, z toho budeme vycházet. Mělo by jít především o zrychlení a zlepšení pohybové koordinace. Přestože jsou rychlobruslařské a hokejové brusle dost rozdílné, technika je podobná,“ říká pro web hcvrchlabi.cz. „Budu se pohybovat napříč kategoriemi, což je pro mě výzva. Jak přesně bude ta spolupráce fungovat, to se uvidí.“

Nevylučuje ani, že se bude věnovat i mužům v A-týmu, za který hrají bývalí reprezentanti Jaroslav Bednář, Jan Hlaváč a Petr Sýkora. „Zralý sportovec sám nejlépe ví, jak a v čem se může zlepšit, takže to je spíš otázka pro ně než pro mě. Ale obecně zkušenosti sportovce, který se specializuje na jednu z činností, které hokejista musí ovládat, pro něj samozřejmě mohou být přínosné,“ tvrdí Erbanová.

Může se i stát, že jí bude sportování natolik chybět, že si zahraje soutěž za některý ženský hokejový tým.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient