Brno se chce vrátit do první ligy. Žižkov ještě doutná…

O jednom postupujícím do naší nejvyšší fotbalové soutěže bylo rozhodnuto už v minulém kole. České Budějovice se po vítězství nad Chrudimí mohou po čtyřech letech těšit na návrat mezi naši fotbalovou smetánku.

Nyní je tu ale další otázka, které dva týmy si zajistí baráž o první ligu. Tuto možnost o víkendu promarnila Jihlava, která jen remizovala s Českými Budějovicemi 1:1. „Mrzí nás, že jsme dnes nepotvrdili 100% barážovou účast. Nedá se nic dělat, musíme si ji bez ohledu na výsledky soupeřů zajistit ve zbývajících zápasech. Nejlépe už za týden v Ústí nad Labem, které však ještě může teoreticky bojovat o třetí příčku. Přesto musím kluky pochválit, protože na nich bylo vidět, že moc chtějí vyhrát,“ podotkl jihlavský kouč Radim Kučera.

O první ligu mohutně bojuje Zbrojovka Brno, která vyhrála čtyři zápasy za sebou. Naposledy ve Vítkovicích 4:2. „Celou dobu jsem věřil, že vyhrajeme. Teď máme tři body, čeká nás Třinec. V posledních zápasech se rozjeli, musíme je přibrzdit. Nechceme se ohlížet na jiné zápasy, zajímají nás naše dvě výhry,“ uvedl záložník Peter Štěpanovský.

Bez šance na baráž není ani Hradec Králové, které ztrácí na Brno dva body. V sobotu Východočeši porazili v důležitém utkání Ústí nad Labem 2:0, které tak pravděpodobně ztratilo reálnou možnost se pokusit o českou nejvyšší soutěž. „Porážkou v Hradci Králové jsme ztratili reálnou šanci hrát o baráž, což nás mrzí. Na druhou stranu jsme hráli velice dobře, podle mého názoru jsme byli lepší herně než Votroci. Vytvořili jsme si i brankové příležitosti, největší šance měl Jiří Miskovič, Lukáš Matějka a Daniel Procházka, ale gól nedali. Naopak jsme inkasovali dvě laciné branky, jednu z penalty a jednu z dorážky. Snažili jsme se hrát, avšak nás Hradec Králové ztrestal ze dvou akcí. Každopádně jsem tím nechtěl srážet soupeře, má svou kvalitu, vstřelil nám dvě branky a zvítězil proto zaslouženě,“ řekl ústecký lodivod Aleš Křeček.

Naopak Varnsdorf s Pardubicemi už v boji o první ligu vypadly ze hry.

Na druhé straně tabulky také ještě není definitivně rozhodnuto o tom, kdo opustí druhou ligu. Žižkov i přes porážku pořád ještě může doufat v záchranu, protože týmy nad ním nedokázaly vyhrát. Pražané v tuto chvíli ztrácí na 15. Táborsko čtyři body, stejně jako na čtrnácté Znojmo.
Jistou záchranu ještě nemají ani Chrudim a Sokolov, které mají náskok na Táborsko tři respektive pět bodů.

Do konce soutěže zbývají odehrát dvě kola.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Jak si vyrobit piňatu a odkud se k nám zvyk rozbíjet tyto krásné ozdoby na oslavách vlastně dostal?

Piñata je tradiční předmět používaný při oslavách a slavnostech, zejména v latinskoamerické kultuře. Jedná se o nádobu ve tvaru zvířete, postavy nebo nejrůznějšího tavru, která je vyrobena z papíru nebo jiných materiálů a je naplněna sladkostmi, drobnými dárky či konfetami. Piñata je zavěšena na provazu nebo lanku a účastníci slavnosti se střídají ve snaze rozbít ji, aby se dostali k jejímu obsahu. K dostání je i v Česku ve specializovaných eshopech, kde seženete všechno možné na oslavy a party, my si ale za chvilku ukážeme, jak si s trochou šikovnosti můžete vyrobit takovou originální ozdobu sami.

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!