Brno půjde za postupem. Trenér žádá pět posil

Se stejným trenérem Romanem Pivarníkem zato s novým sportovním manažerem Tomášem Požárem vstoupila Zbrojovka Brno do letní přípravy. Jejím cílem je co nejrychlejší návrat na prvoligovou scénu.

Aby se postup do 1. ligy povedl, je k tomu potřeba logicky kvalitní kádr. Brnu však zatím spíše schopní hráči odcházejí, neláká je hrát jen druhou ligu. „Máme hráče, které jsme kvůli sestupu nebyli schopni udržet, tedy Kratochvíla a Acostu. To je určitý zásah do kádru, protože patřili do základu a k nadprůměru. Ale zkrátka chtějí hrát ligu,“ říká Pivarník.

Co se týká nových hráčů, chce se Zbrojovka zaměřit hlavně na ofenzívu. Prvním důvodem je, že jí to v útoku v loňském roce moc neladilo, za druhé, hráči, co opustili Brno, byli především útočně ladění.

Naopak s defenzívou moc hýbat nechtějí, ta jim na jaře relativně fungovala. „Obrana zůstává pohromadě. De facto se nám vrací Šural. Dlouho nehrál a není to jednoduché, sám jsem zažil, že hráč po tak dlouhé pauze potřebuje určitou dobu, ale věřím, že Kuba to zvládne, povahově na to má. Vrátil se nám Gáč, dál je to tedy otázka maximálně jednoho stopera nebo obránce. Spíš bych se ale koncentroval na hru dopředu, s tou obranou jsme schopní pokračovat dál,“ říká trenér Pivarník.

V tuto chvíli je zatím nejistá situace kolem největší hvězdy týmu Jana Poláka. „Smlouva mu končí, zdravotně bohužel není v pořádku a je to otázka možná až měsíce. Tím pádem je to zatím otevřené a uvidíme, jak se to vyvine,“ komentoval to trenér.

Brno se bude snažit dávat šanci vlastním odchovancům, kterým se povedla loňská dorostenecká sezona. „Víme, že dorost hrál na špici, a chceme postupně zabudovat do kádru další hráče. Jsou to šikovní kluci, kteří to mají před sebou; chceme je rozvíjet a postupně uvidíme, kteří z nich se dokáží prosadit do základu,“ podotýká trenér.

Brno se dnes od 16:30 v rámci přípravy střetne na hřišti Zástavka u Brna se Slovanem Bratislava. V sobotu pak Zbrojovku čeká zápas proti Lanžhotu.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Léto v Česku: Objevte kouzlo Vltavy a jižních Čech

Léto je tady a s ním i doba dovolených a výletů. Pokud plánujete trávit část svých letních dnů doma, v České republice, neměli byste vynechat jižní Čechy, oblast bohatou na historii, kulturu a nádhernou přírodu. A pro všechny milovníky vodních sportů je zde speciální novinka: nová vodácká mapa pro řeku Vltavu.