Search
Close this search box.

Brno investuje dva miliony do saunování

Dvě nové investiční akce spjaté se saunováním dnes schválili brněnští radní. V rozpočtu pro ně vyčlenili celkem 2 miliony korun. Rozpočtové opatření musí ještě schválit zastupitelé.

„Plánujeme vybudovat parní saunu v Krytém plaveckém bazénu Ponávka a rekonstruovat systém vytápění sauny v Lázeňském a relaxačním centru Rašínova,“ upřesnil náměstek primátora Petr Hladík.

Obě investice budou provedeny již letos. Do výstavby nové sauny město vloží 1,5 milionu korun, rekonstrukce na Rašínově vyjde na 500 tisíc korun.

Krytý plavecký bazén Ponávka spravuje městská společnost STAREZ-SPORT, a. s. V současnosti je tu k dispozici 25m plavecký bazén, který využívají školy i veřejnost. Historie tohoto místa sahá až do 19. století, kdy tu byly zbudovány Charlottiny lázně.

V historii lázeňství pokračuje městská společnost STAREZ-SPORT i na Rašínově. V budově bývalých Ústředních lázní, postavené kolem roku 1890, je dnes bazén, posilovna i wellness s parní lázní, horkovzdušnou či elektrickou saunou.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

10 zásad pro nové dětské hřiště

Dětská hřiště jsou místa, kde děti tráví mnoho hodin svého dětství. Tato prostranství by měla být bezpečná, zábavná a podporovat rozvoj dětí. Při plánování nového

Tvorba webových stránek: Webklient