Brněnští hokejisté těsně podlehli Mladé Boleslavi

Druhé utkání ve dvou dnech měla stejně jako minulý víkend na programu brněnská Kometa. Modrobílí toužili proti Středočechům přidat čtvrté vítězství v řadě. Utkání nabídlo mnoho útočných akcí na obou stranách, ale o jeho osudu rozhodla jediná střela ve třetí třetině. Kometa se snažila ještě v závěru srovnat ve hře bez brankáře, ale nebylo ji přáno prostřelit brankáře Krošelje, jenž chytal v Brně ve výtečné formě.

Kometa se snažila do čtvrtého extraligového utkání vstoupit aktivně, ale krátce po začátku se vyskytla první komplikace. V čase 3:07 a 3:26 byli vyloučení Zohorna s Čermákem a Brňané se po dobu jedné minuty a jednaačtyřiceti vteřin museli bránit dvojnásobné převaze soupeře. Během oslabení se však Kometa mohla opřít o spolehlivý výkon brankáře Langhamera, jenž vychytal střelu Klepiše a v tutové příležitosti zlikvidoval vyloženou příležitost Žejdla. Kometa oslabení ustála bez úhony a v plném počtu hráčů se do soupeře obula.

V čase 7:24 putoval na trestnou lavici hostující Procházka a Kometa měla příležitost početní výhody. V přesilové hře byl velmi blízko k otevření skóre Nahodil, jenž po přihrávkách Štencela a Malleta směřoval puk na brankáře Krošelje, ten však byl ve střehu a slibnou příležitost zneškodnil. Kometa postupně získala mírnou převahu a měla více ze hry. V plném počtu hráčů se hra odehrávala převážně v obranném pásmu Mladé Boleslavi, kde měl slibnou střeleckou pozici obránce Štencel, Krošelj však zasahovat nemusel, protože puk branku minul. Kometa ještě v závěru první periody přitvrdila svůj nápor, ale otevřít skóre se ji v úvodní části hry nepodařilo.

Na začátku druhé třetiny měla brněnská Kometa velkou příležitost ke vstřelení první branky v utkání. Zaťovič posílal kotouč Malletovi, jenž ještě vylepšil střeleckou pozici pro Holíka, posledně jmenovaný okamžitě střílel, ale na svém místě byl včas připraven brankář Krošelj. Následně se Kometa opět bránila početní výhodě soupeře a znovu se mohla plně spolehnout na brankáře Langhamera, jenž nejprve zpacifikoval útočnou aktivitu Žejdla a poté vychytal prudkou ránu v podání Skalického. Přesilovou hru si pak znovu zkusila také Kometa. V početní výhodě byli střelecky aktivní obránci Štencel s Mikušem, ale ani jednomu se nepodařilo propálit hráz před bránou Mladé Boleslavi. Prostřední dějství přineslo vyrovnanou hru, útočné akce se střídaly na obou stranách.

Mladá Boleslav si slibnou šanci připravila ve 38. minutě utkání, to když Pacovský vedl kotouč do útočného pásma a uvolnil obránce Hanzlíka, exbrněnský hráč však v souboji s Langhamerem neuspěl a skóre se neměnilo. V závěru druhé třetiny měl soupeř Komety ještě možnost početní výhody, ale speciální formace pro oslabení splnila svou práci na jedničku a čisté konto brankáře Langhamera pomohla udržet. V samotném závěru měl ještě střeleckou příležitost Köhler, ale také brankář Krošelj působil jistým dojmem a i díky němu byl stav po dvou třetinách nadále bezbrankový.

V začátku třetí třetiny byla Mladá Boleslav blízko ke skórování, Žejdl ujížděl po pravém křídle a zadovkou poslal kotouč Klepišovi, jenž se do rány opřel vší silou, ale dobře postaveného Langhamera nepřekonal. Kometa následně měla možnost tří přesilových her v krátkém sledu po sobě. Slibnou příležitost měl po přihrávce Malleta Nahodil, brněnský útočník měl dostatek času na to, aby zamířil, ale střela mu nakonec příliš nesedla a skončila mimo branku soupeře. Chvíle vzrušení přinesla 53. minuta utkání, nejprve se do tutové příležitosti dostala Kometa, Zohrona přihrávkou zpoza branky našel ideálně postaveného Nahodila, ale tomu se ani tentokrát nepodařilo prostřelit brankáře Krošelje. Na druhou stranu pak vyrazil Hanzlík, jenž našel přihrávkou u protější tyče Vondrku, výborný a pohotový zákrok předvedl brankář Langhamer a skóre bylo nadále bezbrankové.

První branka utkání se dostavila až v čase 53:59, Dominik Pacovský si s kotoučem najel mezi kruhy, odkud vypálil a střela propadla brankáři Langhamerovi do brány. Kometa mohla odpovědět záhy vyrovnávající brankou, Hruška připravil výhodnou střeleckou pozici pro Malleta, ale kanadský útočník v barvách Komety se po tvrdé ráně neradoval. Kometa postupně musela otevřít hru a vrhnout veškeré síly do útoku, ve slibných pozicích se ocitli Zohorna a Hruška, ale ani jednomu se nepodařilo kotouč dostat za záda Krošelje. V poslední minutě utkání dostal nabito od Štencela kapitán Čermák, jeho rána z voleje mířila do branky, ale na poslední chvíli se mladoboleslavský brankář stihl přesunout. V power-play se však Kometě vyrovnat nepodařilo, naopak vítězství soupeře pečetil trefou do odkryté klece Jakub Klepiš.

HC Kometa Brno – BK Mladá Boleslav 0:2

Branky a nahrávky: 54. Pacovský (Dlapa, Kotvan), 60. Klepiš (Hanzlík). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Špůr, Polák. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 7012. Střely na branku: 27:34. Průběh utkání: 0:2. Hráči utkání: Marek Langhamer – Gašper Krošelj.
HC Kometa Brno: Langhamer – D. Mikyska, Mikuš, Štencel, Gulaši, Bartejs, Malec (A), Barinka – Mallet, P. Holík, Zaťovič (A) – Kašpar, Hruška, Plášek ml. – L. Horký, Nahodil, R. Zohorna – Köhler, L. Čermák (C), Dočekal.
BK Mladá Boleslav: Krošelj – Hanzlík (C), Bernad, Němeček, Pláněk, Dlapa, Kurka, Kotvan – Orsava, Žejdl (A), Klepiš – Pacovský (A), Skalický, Vondrka – Šťastný, P. Musil, Látal – Pabiška, Najman, Martin Procházka.