Brněnská juniorka zahájí extraligu doma proti Salzburku

Mládežnické soutěže prošly před letošním ročníkem znovu velkou reorganizací. Od sezóny 2018/19 se bude hrát extraliga juniorů a nově dorostu. A právě rozlosování DHL extraligy juniorů a další podrobnosti k tomu spojené vám přinášíme. Mistrovská Kometa byla nalosovaná do skupiny C, ligový peloton zahájí 6. září domácím utkání proti rakouskému Salzburku.

Novou juniorskou extraligu si zahraje 24 celků, které budou v první části územně rozděleny do čtyř skupin po šesti. Úřadující mistr a vicemistr staršího dorostu se znovu potkají v jedné skupině, České Budějovice tedy vyzvou Salcburk čtyřikrát během úvodních tří měsíců. A to jim navíc do skupiny C připadla také Kometa, tedy nejnovější juniorský šampion.

Nováček z Přerova byl zařazen do skupiny D po bok Vítkovic, Třince, Zlína, Havířova a Vsetína. Změna formátu od sebe odtrhla dvojici pražských „S“; zatímco Slavia bude hrát v západní skupině A třeba s aktuálně nejúspěšnějším českým klubem z Plzně, Sparta jde do skupiny B. V té se nic nezmění například na východočeském derby.

V základních skupinách se všechny týmy utkají čtyřkolově, sehrají tak dvacet zápasů. Hracími dny jsou pátek a sobota, pouze v případě „mezinárodní“ skupiny C předběžně čtvrtek a sobota. Úvodní kolo je naplánováno na pátek 7., respektive čtvrtek 6. září, závěrečné pak na sobotu 24. listopadu.

O dalším systému soutěže stejně jako o technických normách rozhodne na svém jednání výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje, konečný formát juniorské extraligy tak představíme v dalších dnech.

Skupina A
Piráti Chomutov
HC Energie Karlovy Vary
HC Litvínov
HC Slavia Praha
HC Plzeň 1929
Rytíři Kladno
Skupina B
Mountfield HK
Bílí Tygři Liberec
BK Mladá Boleslav
BK Havlíčkův Brod
HC Sparta Praha
HC Dynamo Pardubice
Skupina C
HC Kometa Brno
HC Dukla Jihlava
SKLH Žďár nad Sázavou
EC Red Bull Salcburk
HC Motor České Budějovice
HC Olomouc
Skupina D
HC VÍTKOVICE RIDERA
HC Oceláři Třinec
Aukro Berani Zlín
HC ZUBR Přerov
HC AZ Havířov 2010
VHK Vsetín

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient