Brňané se svezou na zahájení Vánoc speciální šalinou

Vánoční strom na náměstí Svobody se poprvé rozsvítí tisíci světýlky v pátek 23. listopadu v 17 hodin. Tím budou zahájeny vánoční trhy. O hodinu později se rozzáří strom i na Zelném trhu. Do centra města mohou lidé přijet speciálně vyzdobenou tramvají.

Vánoce v Brně o týden předběhly advent. „Vánoční trhy jsou tu vyhledávané a úspěšné, mohly by tu být celý rok. Proto začínáme už o týden dříve, zhruba ve stejném termínu jako loni,“ vysvětlila ředitelka TIC Brno Jana Janulíková.

Několikatýdenní akci tradičně zahajuje rozsvícení stromu na náměstí Svobody. „Loni podle policejních odhadů přišlo na 13 tisíc lidí. Pokud chcete něco vidět, doporučuji přijít zavčas,“ upozornila Janulíková. K samotnému rozsvícení dojde v 17 hodin, doprovodný program startuje už o hodinu dříve a pokračuje do 21.00. Zahrnuje vystoupení dětského sboru, koncert Jana Smigmatora & Swinging Q nebo videomapping. Podrobnosti najdete zde.

V den zahájení Brněnských Vánoc poprvé vyjede i brněnský unikát – vánoční tramvaj, letos v pozměněné podobě. Místo jednotlivě lepených světýlek bude na sobě mít světelné rámy, na kterých se budou měnit různé vánoční motivy. Dopravní podnik ji představí v 16 hodin při slavnostním rozsvěcení vánoční lípy ve smyčce Pisárky.

Na náměstí Svobody na ceremoniál rozsvěcení stromu odtud lidi zdarma sveze jiná speciální tramvaj Anitra, vyzdobená originálním vánočním polepem zvenku i zevnitř. „Oslovili jsme brněnské mateřské školy a domovy seniorů, zda se nechtějí svými obrázky či vzpomínkami podílet na výzdobě tramvaje. Vznikla tak krásná spolupráce, jejíž výsledky jistě potěší i cestující,“ řekl generální ředitel dopravního podniku Miloš Havránek.

Převzato ODTUD

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Mezinárodní kosmická stanice zachycena na Opavsku

V létě, kdy Slunce dosahuje v poledne své nejvyšší polohy, máme jedinečnou šanci vidět Mezinárodní kosmickou stanici (ISS) jak pluje před naším sluncem. Tuto zvláštní událost mohl v sobotu 3. června 2023 pozorovat Petr Horálek, vědec z Fyzikálního ústavu v Opavě. Bylo to v obci Uhlířov u Opavy, kde mohl vidět ISS i spoustu slunečních skvrn.

Proč je Snusim.to první volbou při nákupu nikotinových sáčků a žvýkacích tabáků?

Představte si eshop, který je víc než jen obchodem. Snusim.to je místem, kde se milovníci snusu a nikotinových sáčků shromažďují, sdílejí své zkušenosti a objevují nové produkty. Společnost je známá svou vášní pro své produkty a dlouholetými zkušenostmi v oblasti snusu. Největší prioritou Snusim.to je poskytnout zákazníkům nejlepší zážitek z užívání snusu.

Češi stále více preferují masivní nábytek. Jaké dřevo je nejoblíbenější?

Pokud jste si v poslední době všimli, že v Česku se stále častěji objevuje masivní nábytek, nejste sami. Tento nový trend získává na popularitě a láká stále více lidí nejen svojí robustností, ale hlavně svou kvalitou. Přirozeně výběr správného dřeva je klíčovým faktorem při výrobě tohoto elegantního nábytku a proto se podíváme na to, jaké druhy dřeva jsou momentálně nejoblíbenější. Pokud vás zajímá, jestli jsou vaše preference v souladu s tímto trendem, neváhejte a pokračujte ve čtení!