Search
Close this search box.

Brňáci mají formu jako hrom, i druhý semifinálový zápas vyhráli

Ve čtvrtfinále vyřadili hráči Komety Vítkovice lehce v poměru 4:0. A teď mají znovu našlápnuto zvládnout další sérii nejrychleji možným způsobem. Příští dva zápasy totiž hrají doma.

Jestli se nějaký divák nedostavil včas na tento zápas, zas tak o moc nepřišel, protože to hlavní se dělo až v poslední třetině. I když…jeden gól už padl ve 32. minutě, dal ho brněnský Bartejs. Avšak hráči se pořádně rozstříleli až v posledním dějství. A opět to bylo hlavně do branky domácích. V průběhu dvou minut zvýšili Zohorna s Nečasem na 3:0 a bylo vpodstatě o zápase rozhodnuto. Domácí sice ještě dvě minuty před koncem snížili, ale Brno zabrzdilo definitivně jejich snahu o zázrak gólem v poslední minutě.

Ladislav Čihák, trenér HC Škoda Plzeň: “Oproti včerejšku si někteří hráči uvědomili, o co se hraje. První třetina byla z naší strany dobrá, byli jsme s ní spokojení. Pak Kometa srovnala krok a my opět nedokázali dát první gól, což je v této sérii důležité. Proti včerejšku byl výkon lepší a pevně věřím tomu, že sérii sem vrátíme.”

Kamil Pokorný, trenér HC Kometa Brno: “Úvodních deset minut byla Plzeň lepší, rozjížděli jsme se dnes pomalu. Nesmírná bojovnost, veliké nasazení a výborný Čiliak nás však dovedly k tříbrankovému náskoku, zápas jsme zvládli a jsme rádi. Nyní se budeme koncentrovat na středeční zápas.”

HC Plzeň – Kometa Brno 1:4 (0:0, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 58. Gulaš (Čerešňák) – 32. Bartejs (H. Zohorna, Nečas), 50. R. Zohorna, 52. Nečas (H. Zohorna, Gulaši), 60. Gulaši (J. Hruška). Rozhodčí: Pešina, Pražák – Ondráček, Špůr. Vyloučení: 6:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 7500. Stav série: 0:2.

Plzeň: M. Svoboda – Kadlec, Moravčík, Čerešňák, J. Kindl (41. Vráblík), Jones, D. Sklenička – Gulaš, Mertl, Schleiss – Indrák, Kratěna, Stach – Kantner, Kracík, D. Kindl – Hollweg, Preisinger, Kodýtek. Trenéři: Martin Straka, Čihák, Jiří Hanzlík a Vlasák.
Brno: Čiliak – O. Němec, Štencel, Krejčík, Gulaši, Bartejs, Malec – M. Erat, J. Hruška, R. Zohorna – Horký, P. Holík, Zaťovič – H. Zohorna, Nečas, Mallet – Vondráček, L. Čermák, Haščák. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný a Horáček.

Sdílejte článek

Přečtěte si také

Tvorba webových stránek: Webklient